Po rocznej przerwie SPS EPIGON ponownie zagra o awans do drugiej ligi w turnieju finałowym, który odbędzie dniach się 25-27.04 w hali sportowej im. Tadeusza Gwiżdża przy ulicy Niedziałkowskiego 2 w Słupsku.

Wprawdzie SPS wygrał swoją grupę półfinałową, jednak poziom sportowy zespołów uczestniczących w słupskim turnieju był niezbyt wysoki. W finale SPS EPIGON na pewno nie będzie faworytem do awansu czy też zajęcia chociażby drugiej lokaty.

epigon-turniejJuż w piątek podopieczni Mariusza Kuczko zmierzą się z trudnym rywalem LKPS Lublin. Lublinianie mają w składzie zawodników grających wcześniej w pierwszoligowej Avii Świdnik czy też Politechniki Lubelskiej, która wycofała się z rozgrywek drugoligowych z powodów finansowych. Liderem zespołu, jak i jego kapitanem, jest doświadczony Maciej Krzaczek, mający za sobą wiele lat występów na parkietach ligowych. Natomiast grą lublinian świetnie kieruje rozgrywający Marcin Antoszak.

W sobotę SPS zmierzy się z drużyną EUROTAX Lubusko, która w półfinale zajęła drugie miejsce ulegając zespołowi z Gryfic .Ton grze nadają młodzi zawodnicy, jednak posiadający już bardzo duże umiejętności siatkarskie, a wspierają ich doświadczeni gracze, w przeszłości reprezentujący barwy klubów z wyższych lig .

Ze zwycięzcami półfinału w Olkuszu tamtejszym LKS Kłosem, zmierzy się natomiast w ostatnim dniu rozgrywek zespół SPS-u . Olkuszanie wygrali w tym sezonie czternastodrużynową ligę w województwie małopolskim, która swoim poziomem zbliżona jest do rozgrywek drugoligowych. Celem drużyny z Olkusza jest awans do drugiej ligi, a w tym mają pomóc ściągnięci z krakowskich drużyn grających w wyższych ligach.

Jak widać SPS EPIGON nie tylko pod względem organizacyjnym, ale także sportowym jest kopciuszkiem w tym gronie, niemniej jednak specyficzna hala w ” Mechaniku”, jak i miejmy nadzieje liczna publiczność ,która przyjdzie obejrzeć mecze, pomogą słupszczanom osiągnąć dobry poziom sportowy. Poprawienie lokaty z ostatniego finału w Tychach byłoby sporym sukcesem dla zespołu SPS EPIGON.

PROGRAM TURNIEJU

Piątek 25.04

17.00 SPS EPIGON Słupsk – LKPS Lublin
19.00 SPS Eurotax Lubusko –LKS Kłos Olkusz

Sobota 26.04

15.30 LKPS Lublin – LKS Kłos Olkusz
18.00 SPS EPIGON Słupsk – SPS Eurotax Lubusko

Niedziela 27.04

10.00 SPS Eurotax Lubusko – LKPS Lublin
12.30 SPS EPIGON Słupsk – LKS Kłos Olkusz

Wstęp Wolny !

 

Udostępnij.