Trwają sesje Rady Miasta w Słupsku. Są to dwie sesje nadzwyczajne na których omawiane są sprawy inwestycji w miejski ring i dokończenia budowy akwaparku.

Po 15 tej rozpoczęła się sesja nr 51 w której radni mają wprowadzić zmiany w wieloletniej prognozie finansowej Miasta Słupska na lata 2014-2029. Na początku prezydent zaproponował projekt zawierający zarówno finansowanie ringu i akwaparku. Na co nie chcieli się zgodzić radni. Doszło jednak do porozumienia i obie inwestycje zostały rozdzielone. W pierwszym głosowaniu radni przyjęli wersję zmiany w WPF dotyczącą zadania pn. „Nowy przebieg drogi krajowej nr 21 w Słupsku” co powoduje że miasto będzie mogło podpisać umowę z wykonawcą ringu – stanie się to najprawdopodobniej 22 kwietnia.

Trwa dyskusja na temat dokończenia budowy akwaparku. Na sesję przyjechał szef firmy Budrem Rybak która ma być wykonawcą akwaparku. Roman Rybak w przeciwieństwie do tego co wcześniej podawaliśmy za GP24.pl jest gotowy do budowy. Dyskusja o budowie opiera się jednak na słowach: „kłamstwo, winni, oskarżenia itp.”.

Radni po raz ósmy nie zgodzili się na dodatkowe finansowanie budowy akwaparku. 13 radnych było przeciw, 6 za.

Po 18 tej rozpoczęła się 52 sesja Rady Miasta w Słupsku. W sesji nie biorą udziału przedstawiciele ratusza. W sesji tej bierze udział 13 radnych. Podczas tej sesji rada chce zobowiązać prezydenta o do odstąpienia od umowy z Zarządem Województwa Pomorskiego na realizację projektu pn. „Budowa Parku Wodnego Centrum Rekreacji, Sportu i Rehabilitacji w Słupsku”, poszukania w sprawie akwaparku innego rozwiązania i przekazania dotacji na inny projekt. Projekt ten radni przegłosowali.

Sesję Rady Miasta Słupska można podejrzeć na żywo: http://fms.hdsystem.pl/index.php?streamName=umslupsk#

Udostępnij.