park-powst-warsz-07

W parku im. Powstańców Warszawy trwają prace porządkowe. ZIM Słupsk usunął chodniki od zewnętrznej strony parku. W tym miejscu ma być realizowany też jeden z projektów budżetu obywatelskiego 2014 pn. „Rewitalizacja placu Powstańców Warszawskich przy ul. Szarych Szeregów i Partyzantów (w tym m.in. remont infrastruktury podziemnej)”.

Platany które rosną w tym parku, a właściwie ich korzenie mocno zniszczyły chodniki, chcemy aby ten park był poszerzony o te właśnie chodniki. Drogami pieszymi będą alejki wewnątrz parku. – powiedział dla Radia Koszalin – Marcin Grzybiński wicedyrektor ZIM Słupsk

Na części tych chodników od strony Stacji Krwiodawstwa, na chodnikach był wyznaczony też parking, ale po wprowadzeniu Strefy Płatnego Parkowania w tym miejscu nie ma problemów z parkowaniem.

park-powst-warsz-02 park-powst-warsz-01 park-powst-warsz-08 park-powst-warsz-07 park-powst-warsz-06 park-powst-warsz-05 park-powst-warsz-04 park-powst-warsz-03

Stowarzyszenie Rozwoju „Inspiracje” które „opiekuje” się parkiem wystosowało pismo do ZIM w sprawie „porządkowania” parku.

Na swoim profilu facebookowym napisali: „W sprawie parku coraz mniej ciekawie się dzieje, po wczorajszych informacjach medialnych przedstawianych przez ZIM i spotkaniu z mieszkańcami trzeba interweniować. Czy naprawdę cały rok pracy i konsultacji, wola mieszkańców i użytkowników tego parku nic nie znaczy?”

 list-01  list-02list-03list-05

źródło: https://www.facebook.com/inspiruj

Udostępnij.