Kościół rotundowy na Bornholmie. Fot. sxc.hu

Kościół rotundowy na Bornholmie. Fot. sxc.hu

Bilety na rejs z Darłowa na Bornholm można już kupić w jednym z trzech biur Centrum Obsługi Turystycznej prowadzonej przez Darłowską Lokalną Organizację Turystyczną Darlot. Ceny biletów: 190 zł/os. dorosła, 170 zł dzieci , bilet rodzinny: po 170 zł od osoby. 

W Ustce się nie udało, w Darłowie tak. W tym sezonie znów z darłowskiego portu będzie można się wybrać w rejs na duńską wyspę Bornholm. Rejsy będą się odbywały w wakacyjne środy i są obsługiwane przez katamaran Jantar należący do Kołobrzeskiej Żeglugi Pasażerskiej. Bornholm oddalony jest od darłowskiego portu o 55 mil morskich (ok. 88,5 km).

Wyspa jest idealnym miejscem dla rowerzystów, z siecią ścieżek, które oplatają cały Bornholm. Plusem są niewielkie odległości pomiędzy miejscami wartymi zobaczenia. To połączenie natury i kultury z imponującą ilością zabytków, do których należą między innymi jedyne w Skandynawii białe, romańskie kościoły z XII wieku w kształcie rotundy czy największa warownia północnej Europy – ruiny zamku Hammershus.

Szczegółowe informacje: tel. 519 30 30 32 lub 519 30 30 31.

Rejsy z Darłowa na Bornholm w każde wakacyjne środy.

Terminy:

Lipiec – 9, 16, 23, 30.

Sierpień -6, 13, 20, 27.

 

Udostępnij.