Siedziba Energa SA w Gdańsku. Fot. Energa.

Siedziba Energa SA w Gdańsku. Fot. Energa.

Zaledwie cztery miesiące po debiucie giełdowym Energa SA zajmuje 13. miejsce na 120 miejsc w rankingu „Giełdowa Spółka Roku”, organizowanym przez redakcję Pulsu Biznesu oraz TNS Polska.  To pierwsza edycja konkursu, w której spółka jest oceniana.

Wyróżnienie przyznane w cztery miesiące po giełdowym debiucie musi cieszyć. Naszym celem jest, aby wysoka ocena relacji inwestorskich Grupy ENERGA była trwałym elementem polskiego rynku kapitałowego. Chcemy naszą aktywność uczynić stałym elementem kalendarza inwestorskiego – mówi Roman Szyszko, wiceprezes zarządu spółki Energa SA ds. finansowych.
Energa SA notowana jest na warszawskiej giełdzie od 11 grudnia zeszłego roku. W trakcie prowadzonej pod koniec zeszłego roku. Na akcje Energi zapisało się aż 72 tys. inwestorów indywidualnych.
„Giełdowa Spółka Roku” to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking na rynku, a o przyznaniu nagród decyduje ponad 120 maklerów, analityków i doradców inwestycyjnych. Oceniając spółkę biorą pod uwagę takie kryteria, jak kompetencje zarządu, perspektywy rozwoju oraz relacje z inwestorami.
Udostępnij.