Reprezentanci Słupska na Mistrzostwach Polski

Reprezentanci Słupska na Mistrzostwach Polski

W miniony weekend w Luboniu koło Poznania odbyły się Mistrzostwa Polski młodzików w judo. Do rywalizacji przystąpiło ponad 500 zawodników z całej Polski. Judocy TS Judo Gryf Słupsk wywalczyli 2 medale indywidualne, a klub został sklasyfikowany na 2 miejscu w klasyfikacji medalowej chłopców na 51 klubów.

Bartosz Szaniawski, zdobywca złotego medalu.

Bartosz Szaniawski, zdobywca złotego medalu.

Tytuł Mistrza Polski młodzików w efektownym stylu wywalczył Bartosz Szaniawski,walczący w kategorii do 73 kg. Słupszczanin stoczył 4 zwycięskie walki ( 3 wygrane przed czasem). Szczególnie efektownie Bartek walczył w finale z zawodnikiem Danielem Krempeć (UKJ Millenium Rzeszów), którego pokonał przed czasem przez efektowny rzut na ippon.
Sukces Bartosza Szaniawskiego ,który jest  uczniem pierwszej klasy Gimnazjum STO w Słupsku, to nagroda za ciężką pracę , którą ten zawodnik wykonuje z wielkim zaangażowaniem na treningach.

Brązowy medal w kategorii do 55 kg zdobył Aleksander Plombon. Gryfita w drodze po medal stoczył 6 walk (pięć wygrywając).W pojedynku o 3 miejsce na Mistrzostwach Polski Aleksander w dogrywce pokonał Kamila Gwoździa (Wisła Kraków), wykonując rzut soto-maki-komi. Akcja punktowa zakończyła walkę i Olek mógł cieszyć się nie tylko ze zwycięstwa ,ale również zdobycia medalu Mistrzostw Polski.

Aleksander Plombon jest uczniem pierwszej klasy Gimnazjum nr 5 w Słupsku.

Z pozostałych Gryfitów pecha miał Jakub Nawrot ( 55 kg), który po wygraniu 2 walk,w kolejnym pojedynku przegrał i odpadł z dalszej rywalizacji. Kuba to bardzo perspektywiczny i ambitny zawodnik i w kolejnych zawodach potwierdzi, że jego możliwości są ogromne.

Na walkach eliminacyjnych swój występ zakończyli Michał Nawrot (42 kg) oraz Mikołąj Kamiński (66 kg).

 

Udostępnij.