Fot. PKP Intercity

Fot. PKP Intercity

Ma być łatwiej, szybciej i bez wychodzenia z domu. PKP Intercity uruchomiło na swojej stronie aplikację dla pasażerów podróżujących w grupie. Wniosek składa się przez internet, a czas jego rozpatrzenia to maksymalnie pięć dni – zapewnia przewoźnik.

 Przejazd grupowy pociągiem PKP Intercity to propozycja dla tych, którzy podróżują  w grupie co najmniej 11 osobowej. Na każde 20 osób jedna jest uprawniona do bezpłatnego przejazdu.

Do tej pory wniosek na taki przejazd należało złożyć w formie papierowej w kasie biletowej. Teraz wystarczy wejść na stronę http://przejazdygrupowe.intercity.pl/ i wypełnić formularz. Najwcześniej można to zrobić na 90, a najpóźniej na 14 dni przed planowanym wyjazdem. Czas rozpatrywania wniosku to maksymalnie pięć dni roboczych.

 – Każdego roku przewozimy kilkaset tysięcy pasażerów podróżujących w zorganizowanych grupach. Są to głównie dzieci oraz młodzież wyjeżdżające na wakacje czy ferie. E-wniosek znacznie usprawni obsługę klientów. Od momentu uruchomienia aplikacji przyjęliśmy już ponad 900 zgłoszeń – mówi Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP intercity.

Jak korzystać z aplikacji?

  1. Zarejestrować się lub zalogować na stronie http://przejazdygrupowe.intercity.pl/

  2. Wypełnić elektroniczny wniosek (wzór wniosku poniżej) i kliknąć przycisk „Zapisz”.

  3. W przypadku pozytywnego rozpatrzeniu wniosku należy wydrukować „Kartę przejazdu grupy” – logując się wcześniej na swoje konto w aplikacji.

  4. Bilety należy wykupić – we wskazanej we wniosku kasie PKP Intercity – najpóźniej na 7 dni przed terminem wyjazdu.

 

 

Udostępnij.