W Słupsku powstają katolickie przedszkole i szkoła podstawowa. Lekcje szkolne będą się odbywały w siedzibie zakonu sióstr urszulanek przy ul. Armii Krajowej w Słupsku. Spotkanie organizacyjne w tej sprawie w sobotę, 22 marca. Przypomnijmy, że społeczna szkoła podstawowa powstaje również w Ustce.

sxc.hu

sxc.hu

Organizatorem przedszkola i szkoły podstawowej Ziarno jest katolicka fundacja Przyjaciele Życia, znana w Słupsku z organizowania corocznych Marszów dla Życia.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w 22 marca o godz 16. w siedzibie Przedszkola z „zerówką” – w domu państwa Lucyny i Andrzeja Sroczyńskich, w Słupsku, przy ul. Traugutta 15 (Nad Stawkiem). Organizatorzy zapraszają rodziców dzieci w wieku 3-6 lat oraz dzieci do I i II klasy Szkoły Podstawowej ZIARNO, której siedzibą będzie Dom Sióstr Urszulanek w Słupsku, przy ul. Armii Krajowej 8.

 

Według organizatorów szkoły i przedszkola Ziarno ma nie być tylko przedszkolem i szkołą, gdzie dzieci będą uczyły się i zdobywały wiedzę i umiejętności, ale to także miejsce spotkania z Bogiem. Wszystkie programy dydaktyczne i wychowawcze oparte były i prowadzone w duchu wartości katolickich. Programy nauczania na poziomie przedszkola, zerówki i pierwszych klas szkolnych wzbogacone mają być różnymi metodami (np. Marii Montessorii, „zasiewanie ziarna”, Katechezy Dobrego Pasterza), zajęciami z muzyki, sztuki, prace ręczne, sport i codzienny język angielski.

 

 To już druga szkoła społeczna, która powstaje w okolicy. Pierwsza – świecka – o jakiej pisaliśmy powstaje w Ustce, a jaj założycielem jest Fundacja Kaszubskie Słoneczniki Przeczytaj tu. 
Udostępnij.
  • K.

    „zasiewaniem ziarna” – brzmi dość przerażająco :/