umowa-ringW środę Maciej Kobyliński, prezydent Słupska podpisał umowę na budowę ringu miejskiego, to największa miejska inwestycja. Czasu jest mało bo do końca 2015 roku budowa musi być zakończona i rozliczona.

„Nowy przebieg drogi krajowej numer 21 w Słupsku” otrzyma ponad 160 milionów złotych unijnego wsparcia. Dofinansowanie unijne wynosi 80 procent. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w kwietniu, wykonawcą, który wygrał przetarg jest firma Budimex. Z wykonawcą umowa ma być podpisania jeszcze w piątek. Budimex za wybudowanie ringu chce 88 milionów złotych.

Droga o długości siedmiu kilometrów ma połączyć ulicę Poznańską ze Słupską Specjalną Strefą Ekonomiczną (ul. Braci Staniuków).

W ramach Etapu I inwestycji, nastąpi przebudowa i budowa odcinka o długości 1,84 km ulicy Koszalińskiej wraz z budową wiaduktu nad torami kolejowymi. Etap II dotyczy przebudowy odcinka o długości 3,4 km ul. 11 Listopada, odcinka ul. Piłsudskiego oraz budowy ul. Rejtana wraz z 6 rondami. Etap III obejmuje swoim zakresem przebudowę odcinka o długości 1,5 km, z 4 rondami, przebudowę ul. Braci Staniuków wraz z budową nowego odcinka do ul. Portowej z przejściem nad torami PKP.

Udostępnij.