fot. Krzysztof Tomasik

Sztormowa Ustka / fot. Krzysztof Tomasik

Raczej jak na razie nie mieliśmy wielkiej katastrofy pogodowej zapowiadanej przez meteorologów. Wiatr się zdecydowanie wzmógł na morzu powodując sztorm. Kilkanaście miejscowości jednak bez prądu.

Kilkanaście powalonych drzew, brak prądu w niektórych miejscowościach regionu, kilkadziesiąt wyjazdów straży pożarnej.

Poważniejszy incydent był w Gałąźni Wielkiej w powiecie bytowskim, gdzie wichura zerwała dach. Nikomu się nic nie stało, a strażacy pomogli już zabezpieczyć budynek plandeką.

Energa Operator informuje że silne porywy wiatru spowodowały zakłócenia w dostawach energii na terenie gmin Kołczygłowy, Czarna Dąbrówka, Kępice,  Miastko, Studzienice, Potęgowo, Kobylnica.

W niedzielę jeszcze w nielicznych miejscowościach regionu nie było zasilania. Ale energetycy szacują że naprawią szkody do godz. 14 w niedzielę.

Energetycy proszą o sprawdzanie komunikatów o wyłączeniach prądu na stronie: http://www.energa-operator.pl/klienci_indywidualni/informacje.xml?id=3689 . W sytuacji zagrażającej życiu np. zerwane przewody trzeba zadzwonić na numer Pogotowia Energetycznego nr 991 (bezpłatny)  lub 801 456 456 i postępowanie zgodnie z nagranymi instrukcjami. Awarie można też zgłaszać emailem: 991.slupsk@energa.pl

Udostępnij.