fot. alarm@gryf24.pl

Słupszczanie protestują przeciwko zwierzętom w cyrku / fot. alarm@gryf24.pl

15 marca po godzinie 15:00 grupa słupskich aktywistów wyraziła swój protest przeciwko nieludzkiemu traktowaniu zwierząt w cyrkach.Rozdawano ulotki, zbierano podpisy pod petycją w sprawie zwierząt wykorzystywanych przez człowieka dla celów rozrywki. Na nasz email alarm@gryf24.pl – otrzymaliśmy zdjęcia z tego protestu.

Najczęstszym pytaniem było: jak to, cyrk bez zwierząt? A tak to, istnieją przykłady dobrze prosperujących cyrków, gdzie występują jedynie ludzie:  „Na całym świecie cyrki „schodzą z drzew” oferując przedstawienia bez udziału zwierząt. Przykładem są francuskie cyrki Baobab i Cirque du Soleil, czy brytyjskie Circus Hassani i The Blackpool Tower Circus. Wśród polskich cyrków bez zwierząt należy wymienić legnicki Teatr Avatar, zajmujący się teatrem ognia, tańcem, akrobatyką i jazdą na monocyklach. W Szczecinie natomiast działa Cyrk Zodiak, który postawił na połączenie zabawy z edukacją i oprócz występów organizuje również warsztaty dla dzieci i młodzieży.” przeczytamy na stronie ulicaekologiczna.pl.

Zapowiadane przedstawienie cyrkowe się nie odbyło. Protestujący odnieśli więc sukces, choć trochę pomogła im pogoda.

Kotka na Szpilkach

 źródło: http://ulicaekologiczna.pl/umysl-i-cialo/kampania-%E2%80%9Ecyrk-bez-zwierzat%E2%80%9D-%E2%80%93-trabimy-przeciwko-cyrkom/

Udostępnij.