Beata Chrzanowska PO

Beata Chrzanowska – kandydatka PO ze Słupska do Europarlamentu

Rada Regionu Pomorskiego Platformy Obywatelskiej zatwierdziła listę kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Na jedynce startuje Janusz Lewandowski unijny komisarz ds. budżetu i programowania finansowego. Na drugim miejscu znalazła się Henryka Krzywonos-Strycharska. Z numerem 4 z naszego regionu startuje Beata Chrzanowska – przewodnicząca klubu radnych PO w radzie Miasta Słupska.

Na liście znaleźli się także: Jan Kozłowski (trójka na liście) – obecny europoseł PO z Pomorza, Łukasz Grzędzicki (numer 5) – pracownik samorządowy, prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, b. poseł oraz b. radny Tczewa i sejmiku województwa, Jolanta Leszczyńska (numer 6) z Malborka, Ryszard Świlski (numer 7) – wicemarszałek woj. pomorskiego, Katarzyna Rogowiec (numer 8), narciarka biegowa, uczestniczka Igrzysk Paraolimpijskich w Turynie (2006) i Vancouver (2010),  Jan Kulas (numer 9) z Malborka, z ostatniego dziesiątego miejsca startuje Jarosław Wałęsa – obecny europoseł PO z Pomorza.

Wybory jak widać już blisko – ponieważ mieliśmy ostatnio wysyp spotkań „europejskich”. Odwiedziło Słupsk już wielu polityków: Janusz Lewandowski, Jarosław Wałęsa, Jan Kozłowski i nawet Jarosław Kaczyński szef PiS-u.

W obecnej kadencji pomorska PO ma w PE dwóch przedstawicieli: Jana Kozłowskiego i Jarosława Wałęsę. 25 maja w wyborach do Parlamentu Europejskiego Polacy wybiorą 51 europosłów w 13 okręgach wyborczych.

[poll id=”13″]
Udostępnij.

Komentarze są niedostępne.