piłka nożna

W ten weekend rozkręcają się na dobre rozgrywki piłkarskie w naszym regionie.

Drutex Bytovia Bytów – Warta Poznań 3:1 (0:1) – bramki: 0:1 D. Jasiński (15), 1:1 Hirsz (68), 2:1 M. Pietroń (70), 3:1 M. Michalski (87).

Mecz w Bytowie zakończył się bardzo dobrze dla Bytovii, chociaż pierwsza połowa tego nie zapowiadała. W drugiej bytowiacy zagrali z wiatrem (dosłownie) i udało im się strzelić aż trzy bramki. Bytovia po wygranym meczu zajmuje drugie miejsce w tabeli premiowane awansem.

Paweł Janas trener Drutex-Bytovii Bytów na konferencji prasowej podsumowującej mecz powiedział:  Myślę, że ten mecz mógłby inaczej wyglądać ze względu na warunki pogodowe. Do przerwy musieliśmy czasami po prostu wybijać piłkę, a ona robiła różne dziwne rzeczy. Po przerwie to samo miał zespół Warty. Cieszę się, że odrobiliśmy stratę. Zdobyliśmy trzy bramki. Myślę, że te punkty były bardzo potrzebne. To dopiero początek rundy, a przed nami jeszcze dużo meczów. Ale w takich meczach jak ten punkty liczą się podwójnie. Zespół Warty będzie na pewno rywalizował o wejście do pierwszej ligi.

Zobacz jak przebiegał mecz w Relacji na żywo !

Gwardia Koszalin – Pomorze Potęgowo 1:0 (0:0) – bramka dla Gwardii w 89 minucie z rzutu karnego.

W III lidze Pomorze Potęgowo rozegra swój pierwszy mecz wiosenny na wyjeździe z Gwardią Koszalin.

Ruszają rozgrywki IV ligowe

Gryf Słupsk – GKS Przodkowo 4:1 (2:1) – bramki: 0:1 Mateusz Frankowski (3), 1:1 Karol Świdziński (34 – głową), 2:1 Szymon Schulz (45 – rożny), 3:1 Łukasz Stasiak (54), 4:1 Łukasz Stasiak (79)

Gryf Słupsk rozegrał w sobotę spotkanie na własnym stadionie z GKS Przodkowo. Drużyna z Przodkowa jest liderem tabeli IV ligi. W sezonie 2013/14 nie przegrała jeszcze meczu 13 zwyciężyła i 4 zremisowała. Na odmienioną drużynę Gryfa jednak to nie pomogło i słupska drużyna pokonała GKS Przodkowo 4:1. Chociaż początek zapowiadał się lepiej dla Przodkowa, ponieważ już w 3 minucie goście zdobyli bramkę. Ale już do przerwy Gryf wyrównał i Szymon Szulc zdobył bramkę prowadzącą w spotkaniu tuż przed przerwą. W drugiej połowie dwie bramki dołożył etatowy strzelec bramek słupskiej drużyny Łukasz Stasiak. Piłkarze Gryfa pokazali że są silni i mogą się liczyć w kolejce na szczyt tabeli.

Orlęta Reda – Pogoń Lębork 2:1 (2:0) – bramki: 1:0 Michał Morgiel (‘33), 2:0 Tomasz Stępień (‘36), 2:1 Sylwester Ilanz (‘51)

Orleta_Pogon_16_03_2014 media3_Pogon_niebieskie_koszulk

To z pewnością nie była taka inauguracja rundy rewanżowej, na jaką liczyli gracze Pogoni Lębork. Miał być rewanż za pechową porażkę w Lęborku, tymczasem stare grzechy, czyli zbyt łatwo tracone gole, kosztowały Pogoń trzy punkty. Gospodarze pozwolili rywalom prowadzić grę, ale kiedy nadarzyła się okazja, bezwzględnie wykorzystali błędy w obronie i w ciągu czterech minut strzelili dwa gole. Od początku drugiej połowy Pogoń ruszyła do odrabiania strat, ale momentami zepchnięci głęboko pod własne pola karne gospodarze pozwolili tylko na kontaktowe, 18 trafienie w tym sezonie, Sylwestra Ilanza. Pogoń miała okazje, m.in. trzykrotnie blisko był Piotr Łapigrowski, ale wynik nie uległ już zmianie.

Sobiesław Przybylski, trener Pogoni: – Popełniliśmy dwa proste błędy do przerwy i od 46 minuty musieliśmy gonić wynik. Dobrze, że udało się zdobyć kontaktową bramkę, ale na więcej zabrakło skuteczności, może pomysłu. Reda potrafi dobrze się bronić na swoim boisku. O ile defensywę winię za utratę bramek, to mam dużo pretensji do zawodników ofensywnych za grę w drugiej połowie. Przesunięcie Łapigrowskiego do pomocy napędzało nasze ataki. Miał swoją sytuację Ilanz i powinien zdobyć więcej niż jedną bramkę, albo przynajmniej dochodzić do tych sytuacji, a nie dochodzi. Arek Byczkowski w drugiej połowie też mało widoczny. Zmiana Stankiewicza za Bacha też dużo nie wniosła. Jędrzej Waczkowski wszedł na drugiego napastnika, ale z tego też nić nie wynikało, choć prawie 30 minut graliśmy dwoma napastnikami.

IV liga

Gryf Słupsk GKS Przodkowo sobota 15 marca, godz. 12:00 4:1 (2:1)
Anioły Garczygorze Wietcisa Skarszewy niedziela 16 marca, godz. 14:00 3:0
Orlęta Reda Pogoń Lębork niedziela, 16 marca, godz. 12:00 2:1 (2:0)

Pauzują: Kaszubia Studzienice, Diament Trzebielino,

Z rozgrywek Słupskiej Klasy Okręgowej wycofały się drużyny Pomorza II Potęgowo i GKS „ Koral II” Dębnica. Drużyny, które miały rozgrywać spotkania z tymi drużynami będą pauzować, a wyniki uzyskane w meczach w rundzie jesiennej z tymi drużynami zostaną anulowane. Pomorski ZPN skierował także do Komisji Dyscyplinarnej wniosek w celu wyciągnięcia sankcji dyscyplinarnych wobec tych klubów.