Fot. http://www.3fo.mw.mil.pl/

Fot. http://www.3fo.mw.mil.pl/

12 marca mija 15 lat od czasu przystąpienia Polski do Paktu Północnoatlantyckiego NATO. Z tej okazji świętuje m.in. Marynarka Wojenna i zaprasza wszystkich do zwiedzania okrętów wojennych. 

Marynarka Wojenna była pierwszym rodzajem Sił Zbrojnych, który w 1999 roku rozpoczął współpracę z siłami Sojuszu Północnoatlantyckiego. W ciągu piętnastu lat, w ramach 18 różnego rodzaju misji międzynarodowych polskie okręty spędziły łącznie 90 miesięcy w służbie pod flagą Sojuszu.

Z okazji 15. rocznicy wstąpienia Polski do NATO na Skwerze Kościuszki w Gdyni udostępnione do zwiedzania zostaną jednostki 3 Flotylli Okrętów: okręt ratowniczy ORP „Piast” i historyczny niszczyciel ORP „Błyskawica”.

ORP „Piast” dostępny będzie dla zwiedzających w Basenie Prezydenta w środę 12 marca od godziny 10. do 14. W tych samych godzinach będzie można także bezpłatnie wejść na pokład historycznego niszczyciela ORP „Błyskawica”. W ramach obchodów rocznicy z pokładu okrętu-muzeum ORP „Błyskawica” o godzinie 10. oddany zostanie salut armatni.

Udostępnij.