Jeden z zatrzymanych strażników więziennych doprowadzany przez policję. Fot. Policja Gdańsk

Jeden z zatrzymanych strażników więziennych doprowadzany przez policję. Fot. Policja Gdańsk

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę podejrzanych o przyjmowanie łapówek w zamian za wnoszenie do zakładu karnego środków odurzających i anabolików. Zatrzymani mężczyźni to funkcjonariusze Służby Więziennej, którzy przekazywali więźniom zakazane substancje. Grozi im do 10 lat więzienia.

Zatrzymani mężczyźni to funkcjonariusze Służby Więziennej, którzy wnosili na teren Zakładu Karnego w Sztumie zakazane substancje.  Policjanci ustalili, że dwaj zatrzymani strażnicy razem ze współpracowniczką  brali pieniądze od osadzonych więźniów w zamian za dostarczane im zabronione prawem substancje. Pieniądze przekazywane były na konto kobiety, a ona wręczała je bezpośrednio zatrzymanym mężczyznom.
Policjanci zabezpieczyli znalezione  na terenie jednostki i przekazane przez  Służbę Więzienną 57 gramów amfetaminy, 200 sztuk tabletek i fiolki z anabolikami oraz  strzykawki i igły.
Zatrzymania skorumpowanych funkcjonariuszy były możliwe między innymi dzięki ścisłej współpracy z kierownictwem Zakładu Karnego w Sztumie. Cały materiał dowodowy w tej sprawie został przekazany do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, gdzie zatrzymani usłyszeli zarzuty. Prokurator złożył do sądu wniosek o aresztowanie dwóch mężczyzn.
Za popełnione przestępstwa polegające na przyjmowaniu korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej i wprowadzanie do obrotu środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
http://youtu.be/OK2dCg2OX34
Udostępnij.