fot. kepice.pl

Czesław Elzanowski, Bogdan Dombrowski, Magdalena Gryko / fot. kepice.pl

Bogdan Dombrowski, wiceminister administracji i cyfryzacji odwiedził dzisiaj Kępice. Była to wizyta „kontrolna”, ponieważ chciał zobaczyć, jak wygląda realizacja projektu “E-gmina Kępice – przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu”, dzięki któremu do gminy Kępice trafiło ponad 200 komputerów z dostępem do internetu oraz urządzenia wielofunkcyjne.

Spotkanie odbyło się w wyremontowanym Domu Strażaka w Korzybiu. Zaproszono na nie także radnych gminy, sołtysów oraz mieszkańców, którzy bezpłatnie otrzymali komputery w ramach projektu oraz wicemarszałka województwa pomorskiego Czesława Elzanowskiego. Komputery trafiły do świetlic, szkół, a także osób niepełnosprawnych oraz rodzin wielodzietnych.

– Kępice leżą na uboczu powiatu i województwa pomorskiego, mamy wysokie bezrobocie, wielu naszych mieszkańców nie stać na kupno komputera – mówiła Magdalena Gryko, burmistrz Kępic. – Były miejscowości, gdzie o podłączeniu do internetu mogliśmy tylko pomarzyć. Dzięki projektowi “E-gmina Kępice” w każdej niemal wsi podłączono internet. Komputery są w świetlicach, są też wykorzystywane w szkołach, podczas zajęć. Co ważne, trafiły też do rodzin wielodzietnych i osób niepełnosprawnych. Z rozmów z mieszkańcami wiemy, że są dobrze zagospodarowane, w świetlicach były nawet zapisy na korzystanie z nich. To pokazuje, jak ważne są takie projekty.

Minister Bogdan Dombrowski był pod wielkim wrażeniem zmian, jakie zachodzą w naszej gminie. – Miło jest patrzeć, jak remontowane są świetlice wiejskie, jak pomaga się osobom znajdującym się w trudniejszej sytuacji – niepełnosprawnym, bezrobotnym – mówił Bogdan Dombrowski. – Ta wizyta pokazuje, jak ważne są programy, dzięki którym komputery trafiają do takich gmin jak Kępice – jak zmieniają życie mieszkańców i wyrównują szanse na rozwój słabszych regionów.

fot. Słupska Powiatowa Kolej Drezynowa

fot. Słupska Powiatowa Kolej Drezynowa

Minister Dombrowski skorzystał też z zaproszenia Słupskiej Powiatowej Kolei Drezynowej na przejażdżkę drezyną. W towarzystwie m.in. starosty słupskiego Sławomira Ziemianowicza oraz Panią Burmistrz Kępic Magdaleny Gryko odbyli przejażdżkę na 70 km linii 212 w Korzybiu. Jak się okazało, pan minister to syn kolejarza z Pszczółek i zna doskonale tematykę kolejową.

Udostępnij.