Delikatesy przy ul. Nowobramskiej 1980 rok. Źródło: facebook/powojenny.slupsk

Delikatesy przy ul. Nowobramskiej (wówczas Zawadzkiego) zdjęcie z 1980 roku. Źródło: facebook/powojenny.slupsk

Prezydent Słupska ogłosił trzeci przetarg na sprzedaż lokalu przy ul. Nowobramskiej 2, gdzie przed laty mieściły się Delikatesy Mariackie. Cena: milion złotych. Dwie poprzednie próby sprzedaży nie powiodły się, bo nikt nie chciał kupić nieruchomości. Czy tym razem się uda?

Pierwszy przetarg miał odbyć się we wrześniu 2013 roku, cena wywoławcza wynosiła wówczas prawie dwa miliony złotych (1.995.000 zł), jednak nikt nie wpłacił wadium i po miesiącu ogłoszono drugi przetarg obniżając cenę wywoławczą do miliona złotych. Jednak w grudniu ub. r., do drugiego przetargu również nikt nie przystąpił.

Trzeci przetarg zaplanowano na 14 kwietnia 2014, na godzinę 10, cena wywoławcza nie została jednak obniżona i wynosi milion złotych. Wadium to 100 tysięcy złotych, postąpienie wynosi niemniej niż 10 tysięcy złotych. Potencjalny kupiec będzie mógł obejrzeć  sobie lokal 7 kwietnia. Jego powierzchnia to 380 metrów kw.

Czy będzie do trzech razy sztuka i miastu uda się w końcu sprzedać niegdyś atrakcyjny lokal znajdujący się w samym centrum miasta i położony przy jednej z ładniejszych ulic? Według specjalistów od nieruchomości nie będzie to łatwe, m.in. dlatego, że centrum miasta przeniosło się w ostatnich latach do centrów handlowych.

Delikatesy Mariackie stoją nieczynne od 2011 roku.

Zapraszamy do komentowania, co Waszym zdaniem powinno sięznaleźć w lokalu po dawnych Delikatesach?

Link do ogłoszenia o przetargu: http://www.slupsk.pl/esamorzad/przetargi/975.html

Udostępnij.