konfrontacje-kobiet-plakat

Konfrontacje Sztuki Kobiecej to przegląd teatralno-muzyczny organizowany od 1996 roku. W tym roku odbędzie się XVII edycja tego festiwalu. Zobaczymy pięć wydarzeń – zaczynamy – 7 marca Koncertem trzech sopranistek, już 9 marca jubileuszowy spektakl Polskiego Teatru Tańca, 18 marca także z jubileuszowym koncertem wystąpi Renata Przemyk, 7 kwietnia wystąpi Katarzyna Groniec a zakończymy 24 kwietnia spektaklem „En Vogue” w doborowej obsadzie. Zobacz wszystkie wydarzenia Konfrontacji Sztuki Kobiecej w Słupsku.

Koncert trzech sopranistek – 7.03 o godz. 19.00   (bilety: 55/45 zł)

W programie arie z oper Mozarta, Verdiego, Gounoda, Belliniego i Bizeta oraz z operetek Straussa, Kalmana, Lehara i Offenbacha. Słupską Orkiestrą Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica pokieruje Elżbieta Wiesztordt profesor Akademii Muzycznych w Gdańsku i w Bydgoszczy. Zaśpiewają Gabriela Kamińska ma w swym repertuarze wiele arii operowych, operetkowych i oratoryjnych, które prezentuje na recitalach i koncertach w Polsce i za granicą. Barbara Tritt ma w dorobku liczne recitale solowe w Polsce i za granicą, wykonania wielu partii oratoryjno – kantatowych m.in.: Magnificat, Pasja wg św. Jana J. S. Bacha, Requiem W. A. Mozarta, Carmina burana C. Orfa, a także partii sopranowych w operach: Purcella. Mozarta, Donizettiego. Specjalizuje się w interpretacji współczesnej muzyki sakralnej i pieśni.
Marta Ustyniak – obecne współpracuje z Operą Nova w Bydgoszczy. Kreuje m.in. partie  I nimfy w Rusałce A. Dworaka, Małgosi w operze E. Humperdinck’a Jaś i Małgosia, Adiny w Napoju miłosnym G. Donizettiego, I damy w Czarodziejskim flecie W.A.Mozarta i Arseny w Baronie cygańskim J.Strauss’a.

Polski Teatr Tańca – wieczór w dwóch częściach – 9.03. o godz. 18.00  (bilety: 35/25)

Znany na pięciu kontynentach Polski Teatr Tańca w ubiegłym roku obchodził  40-lecie istnienia. W ramach obchodów jubileuszu PTT przygotował specjalny wieczór retrospektywny. Widzowie będą mogli zobaczyć fragmenty legendarnych spektakli takich jak: „Carmen” (chor. Jerzy Makarowski), „Niebezpiecznie związki” (chor. Ewa Wycichowska) oraz „Święto wiosny” (chor. Ewa Wycichowska). Tego samego wieczoru zespół PTT zaprezentuje jubileuszową wersję spektaklu „Tango z Lady M” (chor. Ewa Wycichowska) do muzyki Leszka Możdżera.

 Renata Przemyk – koncert jubileuszowy – 18.03. o godz. 19.30  (bilety: 45 zł – przedsprzedaż, 60 zł – w dniu koncertu)

W 2014 roku mija 25 lat od pojawienia się na polskim rynku muzycznym wyjątkowej artystki – Renaty Przemyk. Zagranych ponad 1800 koncertów, nagrody na największych polskich festiwalach takich jak Sopot, Opole czy kultowy Jarocin, złote płyty, muzyka do sztuk teatralnych, wiele przebojów granych do dziś i wierna publiczność oczekująca niecierpliwie kolejnych utworów – to bilans ćwierćwiecza pracy kobiety, która, jak sama mówi „sama siebie stwarza muzyką”.

Katarzyna Groniec – Wiszące ogrody już się przeżyły – 7.04. o godz. 19.00 (bilety: 45 zł – przedsprzedaż, 60 zł – w dniu koncertu)

Publiczność kocha Katarzynę Groniec – nikt tak nie potrafi wzruszyć, zastanowić, zachwycić interpretacją i muzykalnością daleką od efekciarstwa. Jej śpiewanie i bycie na scenie to kwintesencja tzw. piosenki aktorskiej –  piosenki, która pozwala odegrać słowa, wcielić się w postać z zupełnie innej bajki, zbudować teatralny spektakl wokół utworu, trwającego zaledwie kilka chwil.
„En Vogue” – spektakl – 24.04. o godz. 19.00  (bilety: 65 zł)

enVogue to komedia szyta na miarę przewrotności kobiecej natury. Która z nas nie chciałaby trafić na okładkę Vogue’a? Która nie chciałaby wyglądać jak Madonna? Kobiety z pewnością odnajdą w tej sztuce swoje marzenia i tajemnice, a mężczyźni odbędą podróż w głąb, nieobliczalnej jak halny, kobiecej duszy. I jakby tego było mało, margarita doprawiona nutą egoizmu i szczyptą ironii gwarantuje niezapomnianą ucztę. Spektakl w reżyserii Piotra Grabowskiego. Występują: Maria Pakulnis, Beata Kawka, Daria Widawska i Kamil Pruban.

Udostępnij.