Hala produkcyjna AbWood. Fot. źródło abwood.pl

Hala produkcyjna AbWood. Fot. źródło abwood.pl

Największy zakład produkcyjny w Sławnie – firma AbWood zwiększa zatrudnienie z 615 pracowników do 770. ABWood jest od lat najprężniej działającą firmą w Sławnie i jedną z największych w Polsce produkujących meble dla szwedzkiego koncernu IKEA.

Nowa inwestycja firmy ABWood, warta około 6 milionów euro, ma być zrealizowana do końca 2015 r. Będzie polegała na budowie nowej hali produkcyjnej, w której produkowane będą lakierowane meble z drewna litego, m.in. łóżka, biurka i stoły. W nowej hali będzie odbywało się również pakowanie i magazynowanie gotowych wyrobów.

Zakład będzie w związku z rozszerzeniem produkcji potrzebował  inżynierów technologów drewna, operatorów maszyn, transportu i stolarzy.

 

Modernizacja planowanej linii produkcyjnej odbywać się będzie przy współpracy z IKEA i będzie to proces pilotażowy w zakresie wdrażania nowych, innowacyjnych technologii do produkcji elementów z lakierowanego drewna litego. Linia ta będzie pierwszą w Polsce wykorzystującą technologię LED do powierzchniowego wykańczania drewnianych powierzchni mebli.

Władze Sławna zadeklarowały wsparcie działań rozwojowych firmy i pomoc w znalezieniu wykwalifikowanych pracowników.

źródło: www.slawno.pl

 

Udostępnij.