Park Powstańców Warszawskich. Fot. Marcin Wirkus.

Park Powstańców Warszawskich. Fot. Marcin Wirkus.

W piątek, 14 lutego o godzinie 18.30 słupszczanie będą mogli wypowiedzieć się w sprawie zagospodarowania placu Powstańców Warszawskich oraz całego Podgrodzia. Nie zastanawiaj się, przyjdź na spotkanie. 

Stowarzyszenie Rozwoju Inspiracje zaprasza mieszkańców Słupska na spotkanie konsultacyjne w sprawie parku przy ul. Powstańców Warszawskich oraz potrzeb mieszkańców Podgrodzia (rejon ulic: Partyzantów, Armii Krajowej, Henryka Pobożnego, Kaszubskiej, Garncarskiej, Kilińskiego). Spotkanie odbędzie się o godzinie 18.30 przy ul. Partyzantów 31 (nad sklepem „U Ani”)

Znajdujący się w centrum Słupska park Powstańców Warszawskich jest jednym z najpiękniejszych i niestety, jednym z najbardziej zaniedbanych miejsc w mieście. Słupszczanie m.in. żałują znajdującej się w sercu parku wielkiej fontanny, która przed kilkoma laty została… zasypana.

– Będziemy poruszać tematy związane m.in. z budżetem obywatelskim i rewitalizacją parku, nowym projektem historycznym oraz inicjatywą lokalną dla najmłodszych mieszkańców Podgrodzia, czyli o budowie placu zabaw – informuje na swojej stronie internetowej Robert Chomicki, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Inspiracje, które aktywnie działa na rzecz rewitalizacji tego miejsca i całego Podgrodzia.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2013 powstało Partnerstwo Lokalne do spraw ożywiania Podgrodzia, które postawiło sobie za zadanie rewitalizację tej części miasta. Od kilku lat organizowane są tam m.in. Słupskie Dziady, Noc Kupały, czy Antyhalloween. W skład partnerstwa wchodzi m.in. stowarzyszenie Inspiracje, Młodzieżowy Dom Kultury, Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej, Instytut Muzyki Akademii Pomorskiej, I Liceum Ogólnokształcące.

Udostępnij.