Aleksander Jacek. Fot. Kanał 6

Aleksander Jacek. Fot. Kanał 6

Maciej Maraszkiewicz, słupski radny PO w odpowiedzi na pytanie, czy prezydent rozpatrzył wniosek stowarzyszenia Nasz Słupsk, które zaproponowało miastu przejęcie prowadzenia informacji turystycznej w Słupsku, dowiedział się, że…. to stowarzyszenie prowadzi działalność „politykiersko-happeningową” – donosi Telewizja Kablowa Kanał 6.

Pod koniec stycznia Maciej Maraszkiewicz pisemnie zapytał prezydenta Słupska Macieja Kobylińskiego, czy rozpatrzył ofertę stowarzyszenia Nasz Słupsk dotyczącą przejęcia Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku (Kliknij, aby przeczytać treść). Stowarzyszenie proponowało m.in. prowadzenie działalności CIT połowę taniej. W odpowiedzi otrzymał pismo o następującej treści (Kliknij, aby przeczytać)

Post użytkownika Kanał 6.

Kontrowersyjną odpowiedź na pytanie radnego wystosował Wojciech Szulc, dyrektor gabinetu prezydenta miasta Macieja Kobylińskiego. Znalazło się w niej ponadto, sformułowanie, że porównywanie stowarzyszenia Nasz Słupsk do stowarzyszenia Animals „może obrażać prawdziwych działaczy i społeczników”.

Wywołało to moje zdziwienie, bo uważam, że tak wysoki urzędnik wyraża swoje prywatne opinie w piśmie urzędowym – mówi reporterowi Kanał 6 Maciej Maraszkiewicz. – Urzędnik nie powinien w taki sposób wyrażać się o żadnym stowarzyszeniu. 

Aleksander Jacek, prezes stowarzyszenia Nasz Słupsk czuje się zbulwersowany wyrażaniem takich opinii na temat swojej organizacji i wezwał A. Szulca, aby oficjalnie przeprosił i zapłacił 777 zł 77 gr na rzecz schroniska dla zwierząt w Słupsku.

Pisma A. Jacka Pisma A. Jacka

 

 

 

 

 

Źródło: KANAŁ6

 

Udostępnij.