fot. Szkoła Policji w Słupsku / policja.pl

fot. Szkoła Policji w Słupsku / policja.pl

Po raz kolejny młodzi policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku wzięli udział w akcji honorowego oddawania krwi na hasło ‘’Ratunek’’. Życiodajny płyn potrzebny był pilnie do przeprowadzenia zabiegu ratującego życie młodego mężczyzny.

Ostatnia akcja to odpowiedź na apel o pomoc ze Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie dla znajdującego się tam młodego mężczyzny w bardzo ciężkim stanie. Dodatkową trudnością był fakt, że potrzebna była rzadko spotykana grupa krwi 0 Rh-. Sprawnie działania przeprowadzone przez dowódców poszczególnych kompanii, którzy rozpropagowali prośbę o pomoc wśród słuchaczy, przyniosła skutek – dziewięć osób, które posiadały tę rzadko spotykaną grupę krwi, podzieliły się tym, co najcenniejsze.

To obowiązek człowieka a jednocześnie chęć niesienia pomocy. Nas też może spotkać sytuacja, w której będziemy liczyć na innych dawców – podkreślali słuchacze oddający krew.

Sprawnie przeprowadzona akcja krwiodawców to również zasługa członków szkolnego Klubu HDK PCK. Młodzi policjanci już wielokrotnie odpowiadali na hasło ratunek. Policyjna krew popłynęła jako pierwsza między innymi do ofiar katastrofy kolejowej w Korzybiu pod Słupskiem, gdzie zderzyły się czołowo dwa pociągi. W sezonie letnim, gdy rośnie zapotrzebowanie na krew, wielu ofiarom wydatków drogowych życie ratuje dar płynący wprost policyjnych serc.

źródło: Szkoła Policji w Słupsku

Udostępnij.