Podejrzany o napady zatrzymany. Fot. Pomorska Policja.

Podejrzany o napady zatrzymany. Fot. Pomorska Policja.

23-letniego mężczyznę podejrzanego o napady na banki w województwie pomorskim i kujawsko-pomorskim zatrzymali policjanci z Gdańska. Grozi mu do 12 lat więzienia. 

27 stycznia tuż po godzinie 17. dyżurny policji w Chojnicach został powiadomiony o rozboju, do którego doszło w banku w centrum miasta. Sprawca położył przed obsługą kartkę z żądaniem natychmiastowego wydania pieniędzy i groźbą użycia broni. Zabrał pieniądze i uciekł. Kryminalni rozpoczęli poszukiwania młodego mężczyzny, szczupłej budowy ciała i wzrostu około 180 cm.

W kolejnych dniach doszło do trzech  napadów rabunkowych na terenie województw pomorskiego i kujawsko – pomorskiego.  Ścisła współpraca funkcjonariuszy z Gdańska i Chojnic i pozwoliła  zebrać mocne dowody w tych sprawach. Na ich podstawie kryminalni wytypowali mężczyznę, którego podejrzewali o dokonanie tych rozbojów.

W czwartek w Starogardzie Gdańskim policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 23-latka. Mężczyzna był zaskoczony  i nie stawiał oporu. Trafił do policyjnej izby zatrzymań w Chojnicach. Usłyszał zarzut dokonania rozboju na placówkę bankową w Chojnicach. Prokurator prowadzący śledztwo zdecyduje o postawieniu kolejnych zarzutów.
Za przestępstwo rozboju grozi 12 lat więzienia.
Udostępnij.