Tereny inwestycyjne w Barcinie (gm. Kępice) znajdują się pomiędzy drogą wojewódzką nr 209 a drogą powiatową do Słupska. Fot. Google Maps

Tereny inwestycyjne w Barcinie (gm. Kępice) znajdują się pomiędzy drogą wojewódzką nr 209 a drogą powiatową do Słupska. Fot. Google Maps

Ponad 14 hektarów terenów inwestycyjnych w Barcinie (gm. Kępice) zostanie objęte patronatem Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej a w przyszłości może wejść w jej skład. – To szansa na przyciągnięcie inwestorów – mówi Magdalena Gryko, burmistrz Kępic. 

Władze gminy prowadzą rozmowy o objęcie patronatem części terenów w Barcinie do obszaru Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Są to tereny przejęte od Agencji Nieruchomości Rolnych i znajdujące się przy drodze wojewódzkiej nr 209 w pobliżu skrzyżowania z drogą powiatową do Słupska.

Patronat oznacza, że tereny inwestycyjne będą promowane przez SSSE, podobnie jak tereny należące już do Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. O ewentualnym włączeniu ich do strefy ekonomicznej zdecyduje minister gospodarki.

– Rozpoczęliśmy starania o włączenie nas do strefy, musimy tylko przejść całą procedurę – mówi Magdalena Gryko, burmistrz Kępic. – Nasze tereny znajdą się w materiałach informacyjnych strefy. Inwestor chcący zainwestować w słupskiej strefie  będzie wiedział, że ma do wyboru naszą gminę.

Burmistrz dodaje, że tereny w Barcinie są bardzo atrakcyjne dla inwestorów, m.in. ze względu na to, że w bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się wszystkie niezbędne media – wodociąg, kanalizacja oraz dostęp do energii elektrycznej średniego i wysokiego napięcia. Do obwodnicy Słupska jest zaledwie 17 kilometrów.

Tereny inwestycyjne znajdują się też tuż przy zamkniętej linii kolejowej nr 212 (Korzybie-Bytów) i byłyby jeszcze bardziej atrakcyjne gdyby linia funkcjonowała. Przypomnijmy, że o jej zachowanie i reaktywację walczy Stowarzyszenie Użyteczności Publicznej Aktywne Pomorze, które powołało do życia Słupską Powiatową Kolej Drezynową.

 

Udostępnij.