źródło: sxc.hu

źródło: sxc.hu

Resort infrastruktury skierował do konsultacji znowelizowany – po raz kolejny – program budowy dróg krajowych do 2015 roku Przybyło w nim piec inwestycji. Niestety, nadal nie ma na nim dróg z Pomorza.

Do końca 2014 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma wybudować około 300 kilometrów nowych dróg, w tym 60 kilometrów autostrad, 190 km dróg ekspresowych i 50 kilometrów innych dróg krajowych. Większość z tych dróg miała być gotowa już na Euro 2012 – przypomina portal gazetaprawna.pl

Kliknij i zobacz infografikę – mapę budowy dróg w 2014 roku  źródło: gazetaprawna.pl

W konsultowanym przez ministerstwo infrastruktury programie budowy dróg na 2014 rok przybyło pięć inwestycji drogowych, ale niestety, nie ma ani śladu zapowiedzi budowy drogi ekspresowej S6, która ma przebiegać przez Pomorze.

W programie znalazły się za to:  60 km autostrady A1 do Częstochowy (wraz z obwodnicą). Droga ekspresowa S5 z Nowych Marz do Bydgoszczy. S3 z Legnicy do Bolkowa i obwodnica Suwałk.

Przypomnijmy, że w czwartek premier na wniosek wicepremier Elżbiety Bieńkowskiej, odwołał Lecha Witeckiego z funkcji dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Udostępnij.