aquapark-w-budowie-4-2-1Na kolejnej sesji poświęconej akwaparkowi radni już po raz piąty odmówili przekazania 17 milionów 368 tysięcy na dokończenie budowy akwaparku w Słupsku. Nadal nie wiadomo jaki będzie dalszy los tej inwestycji. 

– Po raz kolejny zwracam się z prośbą o wyrażenie zgody na dokończenie budowy akwaparku – mówił podczas nadzwyczajnej środowej sesji rady Andrzej Kaczmarczyk, wiceprezydent Słupska.

Podkreślał, że wykonawca dokończenia budowy akwaparku w Słupsku jest już gotowy do rozpoczęcia prac.

– Budowa została zinwentaryzowana, rozliczona, przygotowano nowy zakres robót, mamy tańszego wykonawcę zrealizuje pełen program funkcjonalny akwaparku – mówił wiceprezydent Kaczmarczyk. – Mieszkańcy po zakończeniu budowy będą mogli korzystać ze wszystkich atrakcji, przesunięcie w czasie naraża nas na ryzyko utraty dofinansowania.

A. Kaczmarczyk przypomniał, że o dokończenie budowy do radnych zwrócili się również sami mieszkańcy miasta, m.in. przedstawiciele Uniwersytetu III wieku oraz członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Słupska i Regionu, którzy zebrali ponad 900 podpisów pod obywatelskim projektem uchwały o dokończenie budowy parku wodnego.

Izydor Orlik, radny SLD zwrócił uwagę radnym, którzy są przeciwko przekazaniu 17,3 mln zł na park wodny, że budowa akwaparku (o ile się rozpocznie wiosną) zakończy się już po zakończeniu tej kadencji i nie będzie wykorzystywana w nadchodzącej kampanii wyborczej jako sukces prezydenta.

– Ale kto nie zagłosuje na akwapark może dostać czerwoną kartkę od społeczeństwa w nadchodzących wyborach samorządowych – mówił radnym I. Orlik.

Marcin Kobyliński, radny SLD przypominał, że rocznie miasto musi za zabezpieczenie budowy akwaparku płacić około pół miliona złotych i namawiał radnych do głosowania za przekazaniem pieniędzy na jego dokończenie.

– Nie możemy podjąć ryzyka ogłaszania kolejnego przetargu, bo może się okazać, że dokończenie budowy będzie jeszcze droższe niż te 17 milionów złotych – mówił Marcin Kobyliński. – Trochę jesteśmy pod ścianą, ubolewam że trzeba podjąć tę trudną decyzję, ale nie mamy innego wyjścia jak ukończyć ten akwapark.

Te argumenty jednak nie przekonały radnych, którzy stosunkiem głosów 15 do 5 odrzucili propozycję zmian w budżecie i dofinansowania budowy akwaparku kwotą ponad 17,3 miliona złotych. Co dalej z rozgrzebanym akwaparkiem wciąż nie wiadomo.

Decyzja radnych na pewno odłoży budowę o kilka miesięcy. Jeżeli bowiem do 20 lutego radni nie zagłosują za dodatkowymi środkami – a jest to mało prawdopodobne – to miasto zmuszone będzie rozpocząć nową procedurę przetargową. Przetarg który został rozstrzygnięty w grudniu będzie już nieważny.

Udostępnij.