Robert Biedroń zdjęcie: robertbierdon.pl

Robert Biedroń zdjęcie: robertbierdon.pl

Poseł ziemi słupskiej Robert Biedroń (Twój Ruch) zaapelował o przeprowadzenie przy okazji tegorocznych wyborów samorządowych  w Słupsku referendum w sprawie przyszłości Aquaparku.

W konferencji oprócz Posła Biedronia brał udział także szef Twojego Ruchu w Słupsku Bartosz Fieducik oraz Andrzej Janukowicz –zastępca szefa słupskich struktur partii.

Twój Ruch postuluje, by o przyszłości Aquaparku wypowiedzieli się mieszkańcy. Odbyłoby się to praktycznie bez kosztów, przy dość dużej frekwencji, jaką zapewniają wybory samorządowe.  Poseł postuluje, aby przed referendum  z pytaniem o Aquapark  opracować tzw. Biała księgę tej inwestycji, powinien znaleźć się dokładny dotychczasowy przebieg inwestycji, z wskazaniem ew. winnych takiego a nie innego przebiegu budowy.

Zdaniem posła Biedronia  bez Białej księgi, która da solidną podstawę i materiały do dyskusji, nie da się przedstawić żadnej realnej strategii dokończenia akwaparku.

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta wiceprezydent Andrzej Kaczmarczyk odniósł się do pomysłu Posła.  Zaatakował pomysł  referendum, mówiąc m.in. że  zgłasza go partia która nie ma nawet jednego przedstawiciela w Radzie Miejskiej. Przypomnijmy, że radni nie zwiększyli znów dofinansowania do budowy akwaparku (http://gryf24.pl/2014/02/12/radni-znow-zgodzili-sie-dofinansowanie-budowy-akwaparku/ )

Więcej o tym że 17 mln nie wystarczyłoby na ukończenie parku wodnego pisaliśmy tu:

http://gryf24.pl/2014/01/29/naprawde-zaplacimy-akwapark-slupsku-sledztwo-gryf24-pl/

Udostępnij.