wybory2014-prezydent-slupsk

Co prawda do wyborów samorządowych jeszcze sporo czasu – odbędą się one w listopadzie 2014 roku – ale już dziś zapraszamy naszych czytelników do zabawy w prawybory prezydenckie. Będą to wyjątkowe wybory bowiem zabraknie (chyba) obecnego prezydenta miasta Macieja Kobylińskiego. Niestety pewna „marność” kandydatów sprawia że ciężko będzie przewidzieć kto w takiej sytuacji zdobędzie głosy słupszczan.

Jak na razie mamy jednego pewniaka na fotel prezydenta Słupska. Sojusz Lewicy Demokratycznej wybrał bowiem już jakiś czas temu na stanowisko kandydata na prezydenta – wiceprezydenta miasta Andrzeja Kaczmarczyka. Został on namaszczony przez obecnego prezydenta i faktycznie można rzecz „sprawuje” władzę w mieście.

Do naszej sondy wybraliśmy też już kilku pewniaków z innych partii i stowarzyszeń działających w mieście – ale są to nasze tylko przewidywania. Bo jak na razie oprócz wiceprezydenta Kaczmarczyka nikt oficjalnie się nie zgłosił. Jak ostateczna lista kandydatów będzie wyglądała tego dowiemy się jesienią tego roku.

Aktualizacja 15-09-2014: Uwaga zamknęliśmy sondę przed wyborczą i uruchomiliśmy sondę już z konkretnymi komitetami i kandydatami w listopadowych wyborach:

[poll id=”18″] echo adrotate_group(13, 0, 0, 0);

Aktualizacja 31-03-2014: Coraz bardziej w mediach pojawia się nazwisko Marka Biernackiego – formalnie członka PO, ale mający poparcie innych. Dodaliśmy go więc dziś do naszej zabawy.

Aktualizacja 21-02-2014: Dodaliśmy osobę Zbigniewa Wojciechowicza – przewodniczącego słupskiego PiS oraz usunęliśmy z listy osobę Piotra Rachwalskiego – który kategorycznie stwierdził że nie zamierza kandydować na fotel prezydenta miasta, a co niektórzy dziennikarze zarzucali mu że organizowane pikiety Solidarności z Ukrainą to próby kampanii wyborczej. Piotr jest też mocno związany z naszą redakcją.

Aktualizacja 18-02-2014: Dochodzą do nas głosy że nasza sonda nie działa. Sonda jak najbardziej jest czynna – ale ustawiona jest tak że dostępna jest tylko możliwość oddania JEDNEGO głosu z JEDNEGO komputera. Po oddaniu głosu można tylko zobaczyć wyniki głosowania. Tak żeby było ciut sprawiedliwiej ;)

Aktualizacja 12-02-2014 : Dzięki Państwa zgłoszeniom dodaliśmy trzech nowych kandydatów Grzegorz Kunda, Andrzej Jaworski i Paweł Szewczyk – więcej tu: http://gryf24.pl/2014/02/12/nowi-kandydaci-kandydatow/

Udostępnij.
 • Ktoś

  Głosujemy na prezesa Aktywnego Pomorza .

 • Robert

  Głosujemy na Grzegorza Kundę

 • słupszczanka

  Wasza sonda wyborach na prezydenta Słupska jest nie obiektywna 8osób,to jest 4% a 18 osób to jest 3% nie ma co głosować :(

 • Czytacz

  Kunda sam na siebie głosował…jaki nagły przyrost głosów !?
  Paranoja jakaś a nie sonda !

 • Grzegorz Kunda

  Tak, zgadza się, głosowałem i oddałem głos na siebie… „nagły przyrost głosów” – też się cieszę panie „czytacz”…. trzeci człon „zarzutu” chyba nie do mnie???

 • Gość

  Ja również głosuję na p. Kundę, po to jest sonda by każdy mógł zagłosować a każdy kto zarzuca innemu, że na niego głosują jest dla mnie co najmniej zabawny :)

 • Justyna

  Ja również zagłosowałam na p. Grzegorza Kundę bo to według mnie najlepszy kandydat na prezydenta miasta, mamy wolność wyboru :). Teoretycznie mamy demokrację prawda :)?

 • Słupszczanin

  Gdzie jest wg. ta sonda, jestem mieszkańcem Słupska i nie mam jak zagłosować

 • Michał

  Jedna z najgorszych sond pod względem wykonania jaką kiedykolwiek widziałem. Jestem Słupszczaninem, a nie mam jak zagłosować.

 • Grzegorz Kunda

  Gdyby cały czas sonda działała jak powinna, miałbym wiele więcej głosów, wiele osób dzwoniło do mnie, że chcieli zagłosować a sonda nie działa i zniechęciło się… zróbcie coś z tym… Druga sprawa, to bałagan. Po co dwie strony jednej sondy? ech…

  • http://www.gryf24.pl/ GRYF24.pl

   Sonda jak najbardziej jest czynna – ale ustawiona jest tak że dostępna jest tylko możliwość oddania JEDNEGO głosu z JEDNEGO komputera. Po oddaniu głosu można tylko zobaczyć wyniki głosowania. Tak żeby było ciut sprawiedliwiej ;)

   • Grzegorz Kunda

    Proszę nie usuwać postów… Czyżby następna gazeta promująca prawdę, wolność słowa i swobodę wypowiedzi wg. ogólnie znanych urbanowych norm?

   • wyborca

    Można też pomajsterkować przy IP ;) ;) ;)

    • Grzegorz Kunda

     OOOOOOOOoo, są ludzie (chyba z dawnej, jedynie słusznej opcji), którzy doskonale wiedzą jak się powinno głosować. brawo wyborco.

     • gość

      wiedzą wiedzą, widziałem jak na Pana w chwile zagłosowały ogromne siły, gratuluję! ;)

     • Grzegorz Kunda

      Wypraszam sobie, jeżeli ma Pan/ Pani dowody, to na policję, a jeżeli nie, to domysły proszę zostawić dla siebie.

  • gość

   Panie Grzegorzu, jestem przekonany że Pańscy zwolennicy jeszcze się uaktywnią i na koniec dzisiejszej sondy będzie miał Pan 220 głosów. Szkoda, że nie więcej…

 • pora się wyprowadzać

  ta lista kandydatów na urząd prezydenta to chyba jakiś żart!!!! Grzegorz Kunda?? Czy to ten pan od wszczynania awantur za pieniądze podatników? Zamienił stryjek……

  • Magdalena

   A ja uważam, że ten Pan będzie najlepszym kandydatem na prezydenta miasta Słupska, dopiero teraz miasto będzie miało szansę na rozwój, a nie sterta długów miasta Słupska i nie dokończona budowa Aquaparku. Panie Kunda niech Pan się nie poddaje, jesteśmy z panem !

   • parówkowym skrytożercom…NIE

    a świstak…….

    • Bartłomiej

     Mało ciekawa odpowiedź na argument p. Magdaleny, pozdrawiam :)

 • spostrzegawczy

  dodajcie od razu Twardowskiemu 100 głosów i będzie git … po co mają biedacy tyle razy IP komputera zmieniać by zagłosować ,nie ośmieszajcie tego sondażu.

 • gostek

  Takim głosowaniem w jeden dzień 150 głosów ośmieszyliście tylko Konwińskiego . Na pewno nie będzie taki przekręt prezydentem

 • Adam Jaworski

  Witam !
  Jestem trochę zniesmaczony Waszym postępowaniem ! Prowadziliście tę zabawę parę miesięcy i skoro nadszedł taki czas , że zaistniały nowe okoliczności a więc są nowi kandydaci , nowe komitety bo znajdujemy się już w rzeczywistości wyborczej to grzeczność tego wymaga , że dziękuje się dotychczasowym uczestnikom , przedstawia wyniki i zamyka temat , gratuluje pierwszej trójce . A Wy spuściliście na nas wszystkich wodę jak w przysłowiowym klopie , oczywiście że nie którzy bawią się dalej ale grzeczność no i profesjonalizm tego wymaga . W mojej ocenie wtopa na całego ! Wstyd !

  • http://www.gryf24.pl/ GRYF24.pl

   Faktycznie, popełniliśmy błąd z resetowaniem sondy, niestety głosy zostały utracone. Następnym razem będziemy mieli więcej uwagi przy sprawach czysto technicznych.

   • Jaworski Adam

    Za cztery lata hi hi hi :)