zbiorka

W sobotę 1 lutego 2014  zakończyła się słupska zbiórka na pomoc dla ukraińskiego Euromajdanu – to jednak nie koniec pomocy Słupszczan dla protestujących na Ukrainie.

Zakończyła się zbiórka rzeczy, odzieży, śpiworów, kołder oraz  środków opatrunkowych dla protestu na Majdanie Niepodległości w Kijowie. Dary oraz pieniądze zbierano w siedzibie Związku Ukraińców w Polsce na ul. Jaracza 6A (pod cerkwią greckokatolicką) w piątek i w sobotę   (pisaliśmy o tym tu: http://gryf24.pl/2014/01/30/solidarni-ukraina-slupsku-mozesz-pomoc/) .

Jak udało nam się dowiedzieć o Dariusza Cylupy, przewodniczącego słupskiego koła ZUwP, słupszczanie byli hojni – oprócz darów rzeczowych przekazano także około 3000 zł datków na zakup najpotrzebniejszych rzeczy.

Dary następnie zostaną zapakowane w opisane worki i pojadą na Ukrainę razem z darami zebranymi w Koszalinie i Kołobrzegu.

Ta akcja jednak nie kończy działań mających wspierać demokratyczne protesty na Ukrainie. Na środę 5 lutego na godz. 15:30 planowany jest wiec poparcia dla EUROMAJDANu. Szczegóły wkrótce.

zbior2 (1) zbior2 (2) zbior2

Udostępnij.