FLICKR CC/BY http://www.flickr.com/photos/dorena-wm/

FLICKR CC/BY http://www.flickr.com/photos/dorena-wm/

Nagłe ocieplenie, silny wiatr i marznący deszcz powodujący gołoledź – tak zapowiada się najbliższy weekend. W pochmurnym, wilgotnym środowisku nasuwającego się od zachodu niżu, u meteoropatów mogą występować objawy senności i wydłużenia czasu reakcji oraz bóle. Prognozowana wietrzna noc może być przyczyną zakłócenia snu u osób wrażliwych na bodźce atmosferyczne. Odczucie termiczne będzie zmieniać się z bardzo zimnego na zimne.

Noc piątek/sobota (31.01/01.02) i sobota (01.02)

W nocy zachmurzenie duże. Opady śniegu przechodzące od południowego zachodu w śnieg z deszczem, a miejscami w opady deszczu lodowego lub marznącego deszczu powodującego gołoledź. Na wschodnim Pomorzu może spaść do 6 cm śniegu. Temperatura minimalna od -13°C na północnym wschodzie do -6°C w centrum oraz do -1°C na południowym zachodzie i krańcach zachodnich. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowy i południowo-wschodni, porywisty, w porywach do 60 km/h, nad morzem do 70 km/h. Całkiem możliwe zawieje i zamiecie śnieżne. W dzień zachmurzenie duże. Na północy okresami opady śniegu. Na wschodnim wybrzeżu możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna od do 4°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h, południowo-wschodni i południowy.

Noc sobota/niedziela (01/02.02) i niedziela (02.02)

W nocy zachmurzenie duże. Opady śniegu, śniegu z deszczem, miejscami opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura minimalna do 0°C na zachodnim wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, na wybrzeżu w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-wschodni.

W dzień zachmurzenie duże. Opady śniegu i śniegu z deszczem, na wschodnim wybrzeżu możliwe opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna do 3°C, 4°C . Wiatr porywisty, południowy i południowo-wschodni.

źródło: IMGW-PIB

Udostępnij.