źródło: KW Policji Gdańsk

źródło: KW Policji Gdańsk

W piątek kryminalni z gdańskiej komendy wojewódzkiej we współpracy z policjantami z Lęborka zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uprawę konopi indyjskich i posiadanie narkotyków. Policjanci w trakcie przeszukania domu wynajmowanej przez jednego z mężczyzn zabezpieczyli m.in. ponad 1,5 kg amfetaminy oraz 48 krzaków konopi indyjskich.

W miniony piątek kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 22 lat, którzy oprócz tego, że uprawiali konopie indyjskie posiadali znaczne ilości narkotyków.

1-126228 1-126229 1-126230 1-126231

Jeden z mężczyzn wynajął dom jednorodzinny na terenie małej miejscowości w powiecie lęborskim, w którym  konopie byłby uprawiane. Na strychu posiadłości w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu kryminalni zabezpieczyli 48 krzaków marihuany. Plantacje były w pełni zautomatyzowane, naświetlane i wentylowane. Policjanci przeszukali szczegółowo posiadłość, którą wynajmowali mężczyźni. W trakcie przeszukania zabezpieczyli ponad 1,5 kg amfetaminy, blisko 200 g marihuany, 38 g kokainy – o czarnorynkowej wartości ponad 70 tys. złotych. Narkotyki mężczyźni trzymali w kredensie część z nich była poporcjowana pozostałe były w workach na śmieci.

Sąd na wniosek policjantów i prokuratury zastosował wobec jednego z mężczyzn dozór i poręczenie majątkowe, wobec drugiego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Udostępnij.