Filip z rodziną i zwycięska drużyna Pogoni Lębork fot. Pogoń Lębork

Filip z rodziną i zwycięska drużyna Pogoni Lębork fot. Pogoń Lębork

W sobotę w Lęborku odbyła się III edycja charytatywnego turnieju noworocznego Filip Cup 2014. Jak co roku podczas trwania juniorskiego turnieju w piłkę nożną rocznika 2000 zbierane były środki dla niepełnosprawnego lęborczanina Filipa Czaji. Jak co roku nie zawiedli organizatorzy, młodzi piłkarze i kibice. Na halę dotarł też Filip z rodziną.

Tym większa radość, że w tym roku turniej po raz pierwszy wygrała drużyna Pogoni Lębork! Trenowany przez Ireneusza Świątka zespół w finale pokonał w rzutach karnych Pomorze Potęgowo 4:3. Statuetkę najlepszego strzelca odebrał Wiktor Gojtowski (Pogoń), a bramkarza Dariusz Składanowski, również z Pogoni. Drugi zespół Pogoni zajął 8. miejsce.

– Cieszę się, że odbyła się już kolejna edycja Filip Cup. Ten turniej pokazuje, że są osoby, którym Filip nie jest obojętny. Pomoc którą otrzymaliśmy w zeszłym roku, zapewniła logopedę oraz rehabilitanta. Filip był również na dwóch turnusach rehabilitacyjnych, każdy z nich kosztował 5 tysięcy złotych, także jak widać, pomoc jest stale potrzebna. Chciałam podziękować w imieniu Filipa wszystkim osobom, które tak chętnie Nam pomagają, organizatorom turnieju, kibicom, jak i zespołom biorącym udział w zawodach. Chciałabym również zachęcić do oddana 1% na Filipa. Raz jeszcze serdecznie dziękuję – mówiła podczas piłkarskich zmagań mama Filipa.

Głównym organizatorem imprezy był Sebastian Myszk. Pomagali mu kibice Pogoni ze Stowarzyszenia Sympatyków Pogoni Lębork, oraz wielu sponsorów.

– Już po raz trzeci SSPL wraz z kibicami Pogoni bierze udział w charytatywnym turnieju Filip Cup. Ze swej strony staramy się wspomóc głośnym dopingiem drużyny Pogoni, które biorą udział w turnieju. Prowadzimy też zbiórkę funduszy na rehabilitację, która jest niezbędna przy chorobie Filipa. W tym roku turniej był nad wyraz udany, ponieważ pierwszy raz w historii wygrała go drużyna Pogoni – wyjaśniał Łukasz Hrycyk, prezes SSPL. – Jednak największym sukcesem był uśmiech Filipa, który pojawił się u niego podczas dekoracji drużyn. Piękne chwile, dla których warto pomagać i organizować tego typu turnieje. Chciałbym podziękować też sponsorom, władzom miasta za pomoc w organizacji turnieju, a kibicom za głośny doping. Cała Pogoń zawsze razem. TPL!

Zwycięski zespół Pogoni I w składzie: Dariusz Składanowski, Adrian Grzenkowicz, Patryk Barembruch, Jakub Kreft, Wiktor Gojtowski, Bartłomiej Łosiak, Kacper Truszczyński i Dawid Młyńczyk po wyjściu z grupy w półfinale po rzutach karnych wygrał z Słupią Kwakowo, a w finale w podobnych okolicznościach pokonał Pomorze Potęgowo.
– Turniej oceniam oczywiście pozytywnie, drużyny były bardzo wyrównane
– komentuje zawody trener Pogoni Ireneusz Świątek – Chłopcy wkładali w grę dużo serca, nic dziwnego skoro z trybun słyszeli głośny doping. To naprawdę fajne uczucie i mobilizacja do gry. Cieszę się, że mogliśmy swoją grą dołożyć cegiełkę do szczytnego celu jakim jest pomoc Filipowi. W imieniu swoim i drużyny dziękuję naszym kibicom za wsparcie i doping.

Drugi zespół Pogoni zajął 8. Miejsce i zagrał w składzie: Jakub Dampc, Mateusz Smyra, Adam Ceregra, Damian Białobrzeski, Adam Choszcz, Paweł Dubiel, Jakub Wolski

Uczestnicy Filip Cup 2014  / fot. Pogoń Lębork

Uczestnicy Filip Cup 2014 / fot. Pogoń Lębork

Wyniki:

Pogoń I Lębork – GKS Sierakowice 1:1
Pogoń II Lębork – Pomorze Potęgowo 0:1
Stolem Gniewino – Słupia Kwakowo 0:0
GKS Sierakowice – Huzar Choczewo 0:1
Klif Chłapowo – Pogoń I Lębork 0:2
Pomorze Potęgowo – Słupia Kwakowo 2:1
Huzar Choczewo – Sztorm Mosty 0:0
GKS Sierakowice – Klif Chłapowo 0:1
Pogoń II Lębork– Stolem Gniewino 0:0
Pogoń I Lębork – Sztorm Mosty 1:0
Stolem Gniewino – Pomorze 0:2
Klif Chłapowo – Huzar Choczewo 2:1
Słupia Kwakowo – Pogoń II Lębork 1:0
Sztorm Mosty – GKS Sierakowice 2:0
Huzar Choczewo – Pogoń I Lębork 1:1

o miejsce 7-8
Huzar Choczewo – Pogoń II Lębork 1:0

o miejsce 5-6
Sztorm Mosty – Stolem Gniewino 0:0 k.2:3

półfinały:
Pogoń Lębork – Słupia Kwakowo 1:1 k.4:3
Klif Chłapowo – Pomorze Potęgowo 0:1

o 3. miejsce
Słupia Kwakowo– Klif Chłapowo 0:4

finał:
Pogoń Lębork – Pomorze 0:0 k.4:3

Tabela końcowa turnieju Filip Cup 2014

1. Pogoń I Lębork
2. Pomorze Potęgowo
3. Klif Chłapowo
4. Słupia Kwakowo
5. Stolem Gniewino
6. Sztorm Mosty
7. Huzar Choczewo
8. Pogoń II Lębork

Udostępnij.