gorka-narciarza-01

Trzy słupskie stowarzyszenia: Stowarzyszenie Downhill Słupsk, Słupskie Stowarzyszenie Rowerowe Freeriders i Słupskie Towarzystwo Narciarskie chcą reaktywować Górkę Narciarza w słupskim Lasku Południowym.

Działanie w Grupie Inicjatywnej ma ułatwić współpracę oraz pozyskać środki zewnętrzne na ten cel. Teren obecnie jest w posiadaniu Lasów Państwowych, ale gotowe jest Starostwo Powiatowe w Słupsku aby poprzez zamianę terenów przejąć ten teren od Lasów.

źródło: Słupskie Towarzystwo Narciarskie

Górka Narciarza w latach 70 tych XX w. / źródło: Słupskie Towarzystwo Narciarskie

Usytuowany w Lasku Południowym stok nazywany Górką Narciarza do lat 80. ubiegłego wieku był użytkowany przez narciarzy. Funkcjonował tam 200 metrowy wyciąg orczykowy. Szacuje się że w Słupsku narciarstwem zainteresowanych jest ponad 1000 osób oraz ponad czterdziestu instruktorów narciarstwa i snowboardu. Najbliższy profesjonalny stok znajduje się o ponad 100 km od Słupska w Wieżycy.

[youtube url=”http://www.youtube.com/watch?v=QAXDUfJstuE” width=”560″ height=”315″] Błąd, grupa nie istnieje! Sprawdź składnię! (ID: 12)

Docelowo mają powstać wyciągi narciarskie, oświetlony i ośnieżony stok dla doświadczonych narciarzy, tak zwane „ośle łączki” dla początkujących, tor saneczkowy oraz pełna infrastruktura potrzebna do zimowych szaleństw ale także dodatkowe trasy do downhillowych zjazdów rowerowych. Jedna z tras została oddana w czerwcu 2013. Dwa stowarzyszenia – Freeriders i Downhill ze Słupska – dzięki finansowaniu z działań lokalnych – zorganizowały i zbudowały profesjonalny tor rowerowy do wyczynowych zjazdów.

Góra Narciarza na archiwalnych zdjęciach udostępnionych przez Słupskie Towarzystwo Narciarskie

Udostępnij.