Zmysłowe, perwersyjne, podniecające, śmieszne, liryczne, wybuchowe, bluźniercze, niebezpieczne, czułe, uwodzące, kontrowersyjne – wszystkie te określenia tracą moc wobec długo oczekiwanego, najnowszego filmu twórcy „Melancholii” i „Antychrysta”.

nimfomankaW świecie opętanym przez seks, „Nimfomanka” – podobnie jak „Wstyd” Steve’a McQueena – jest inteligentną i prowokacyjną opowieścią o podporządkowaniu życia poszukiwaniu rozkoszy. Film z udziałem plejady gwiazd, takich jak Charlotte Gainsbourg, Shia LaBeouf, Uma Thurman, Jamie Bell, czy Willem Dafoe, zawiera jedne z najodważniejszych scen i kreacji aktorskich w dziejach kina.
Lars von Trier stworzył przenikliwe arcydzieło erotyczne – film, który jak żaden inny, podzieli widownię na entuzjastów i oburzonych przekroczeniem granic tego, co wolno pokazywać na ekranie. Jedno jest pewne: nigdy czegoś takiego w kinie nie było i być może nigdy więcej nie będzie.

Erotyczne opus magnum Larsa von Triera – to gęsta opowieść stworzona, by prowokować. Poza pikantnym tematem historia oferuje również pełne humoru spojrzenie na wyzwolenie seksualne oraz mnóstwo odniesień do sztuki, literatury, religii i muzyki. /Variety/

Fascynujące dzieło filmowego wirtuoza rozdartego pomiędzy pragnieniami ciała i duszy, kluczące między ostrą muzyką grupy Rammstein, a subtelnym szelestem liści na wietrze. /Cineuropa/

[youtube url=”http://www.youtube.com/watch?v=Z3Y137lGVy4″ width=”560″ height=”315″]

Scenariusz: Lars von Trier
Produkcja: Dania 2013, 110 min.
Obsada: Charlotte Gainsbourg, Willem Dafoe, Stellan Skarsgård, Shia LaBeouf, Jamie Bell, Uma Thurman
Muzyka: Kristian Selin Eidnes Andersen
Zdjęcia: Manuel Alberto Claro

W kinie Rejs (EMCEK) film zobaczymy:
Nimfomanka cz. 1 – Sobota, 25 Stycznia 2014, Niedziela, 26 Stycznia 2014 (18.00)
Nimfomanka cz. 2 – Piątek, 31 Stycznia 2014 (20.00), Sobota, 01 Lutego 2014, Niedziela, 02 Lutego 2014 (18.00)

Udostępnij.