konferencja-ws-aquaparku

Dzisiaj na specjalnej konferencji – zorganizowanej przez prezydenta Słupska – dotyczącej budowy parku wodnego w Słupsku. Konferencja ta jest pokłosiem konferencji posła Zbigniewa Konwińskiego i przewodniczącego Zdzisława Sołowina, którzy chcą dodatkowych kontroli na budowie aquaparku.

Budowa aquaparku jest w bokserskim klinczu i organizowanie kolejnych konferencji bez radykalnych zmian w taktyce z jednej lub drugiej strony mija się kompletnie z celem. Zapewne niedługo poseł Konwiński wyda oświadczenie w sprawie oświadczenia prezydenta Kobylińskiego. A mam wrażenie że oprócz garstki radnych, urzędników ratusza i miotających się między nimi dziennikarzy – nikogo takie przepychanki nie interesują.

[youtube url=”http://www.youtube.com/watch?v=fnGDJchgF8s” width=”560″ height=”315″]

A że mamy rok wyborczy będziemy w tym klinczu tkwić pewnie do czasów wyborów samorządowych w listopadzie 2014. Mamy wrażenie że ratusz chce jak najszybciej wybudować, żeby z wielką pompą tuż przed wyborami otworzyć nową wspaniałą inwestycję, a radni za wszelką cenę nie chcą do tego dopuścić. Jeszcze kilkanaście dni i trzeba będzie na nowo rozpisać kolejny przetarg na dokończenie budowy parku wodnego, ponieważ ten straci swoją ważność. Będzie to już luty 2014 – organizacja przetargu to jakieś trzy miesiące, w maju może poznamy oferty. Rada Miejska zapewne zgodzi się na dofinansowanie budowy, nie będzie chciała być przecież hamulcowym tej „oczekiwanej” przez wszystkich słupszczan inwestycji – szczególnie przed wyborami. W osiem miesięcy budowa będzie skończona, a że wyjdzie akurat już po wyborach – to otwarcie parku wodnego w tej kadencji minie prezydentowi Kobylińskiego koło nosa. Takie są moje przypuszczenia – że więcej w tej budowie polityki niż budowlanki i to z każdej strony.

Oświadczenie prezydenta Macieja Kobylińskiego (w oryginale) – kliknij aby powiększyć

oświadczenie prezydenta Kobylińskiego str. 1 oświadczenie prezydenta Kobylińskiego str. 2

Udostępnij.