Skonfiskowane narkotyki. Fot. Morski Oddział Straży Granicznej.

Skonfiskowane narkotyki. Fot. Morski Oddział Straży Granicznej.

Cztery osoby podejrzewane o przemyt narkotyków i towar o wartości ponad 260 tys. zł zatrzymali funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej i Policji. Jeden z zatrzymanych był ścigany listem gończym za przestępstwa narkotykowe. Wszystkim grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Dwaj mężczyźni i dwie kobiety (w wieku od 23 do 33 lat) zatrzymano w Człuchowie. Jeden z zatrzymanych, 33-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego, był poszukiwany listem gończym za przestępstwa narkotykowe. W jego mieszkaniu w Sopocie strażnicy graniczni znaleźli haszysz, marihuanę, kokainę, amfetaminę i środki psychotropowe o łącznej wadze blisko 2 kilogramów.

33-latek posiadał również 6 kilogramów krajanki tytoniowej oraz ponad 14 tys. papierosów bez polskiej akcyzy.Trzeciego mężczyznę Straż Graniczna zatrzymała w Gdańsku. W pokoju miał prawie 6 kg marihuany. Łączna wartość zajętego towaru została wstępnie oszacowana na ponad 263 tys. zł. Zabezpieczony został także samochód VW Golf warty 35 tys. zł.

O dalszych losach zatrzymanych zdecyduje prokurator. Za przemyt znacznej ilości narkotyków grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

[youtube url=”http://www.youtube.com/watch?v=bsiUWNBuhIc&list=UUhtG8q1NIRMXIwmS9fpUxnA&feature=c4-overview” width=”560″ height=”315″]
Udostępnij.