Wszystkich zainteresowanych artystycznym spędzeniem ferii zapraszamy do zapoznania się z ofertą warsztatową w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej (zajęcia odbywają się zarówno w Słupsku jak i Ustce).

ferie 2014 Warsztaty plastyczne „Wokół figur”

Baszta Czarownic Słupsk – 20-24 stycznia 2014, godz. 11.00 – 13.30
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce 27-31 stycznia 2014, godz. 11.00 – 13.30

Na zajęcia zapisywać się można u specjalisty edukacji artystycznej Małgorzaty Przewies dzwoniąc pod numer 515 089 986 lub na malgorzata.przewies@baltic-gallery.art.pl

Warsztaty plastyczne kierowane do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

To szereg interdyscyplinarnych działań plastycznych, w których główną rolę odgrywać będą znane wszystkim figury geometryczne. Figury geometryczne są wszechobecne zarówno w historii sztuki jak i w otaczającym nas świecie. W plastyce są podstawą poznania i obserwowania wielorakich, mniej lub bardziej skomplikowanych form, ale także kryją w sobie pewne treści i symbole.

Podczas spotkań młodzież będzie miała okazję poznać znaczenie figur geometrycznych, a także nurtów w sztuce, w których są dominantą.

Uczestnicy zajęć stworzą prace plastyczne z zastosowaniem różnych technik, które inspirowane będą najprostszymi elementami. Warsztaty mają uświadomić uczestnikom, że z najmniej skomplikowanych form przy użyciu odpowiednich barw, materiałów i kompozycji mogą powstać ciekawe prace: płaskie i przestrzenne.

Warsztaty odbędą się w dwóch cyklach: w Słupsku (Baszta Czarownic – 20-24 stycznia) i Ustce (Centrum Aktywności Twórczej – 27-31 stycznia) w godz. 11.00 – 13.30.

Warsztaty w pracowni rzeźby i ceramiki „Poznaj formę”

Centrum Aktywności Twórczej w Ustce
1 grupa:   20,22,27,29 stycznia 2014, godz. 12.00 – 14.00
2 grupa:   20,22,27,29 stycznia 2014, godz. 15.00 – 17.00

Na zajęcia zapisywać się można u specjalisty edukacji artystycznej Danuty Rosa dzwoniąc pod numer 059 8145295 w poniedziałki i środy od godz. 13.00
Pracownia rzeźby i ceramiki podczas ferii zimowych zaprasza na dwuetapowe warsztaty artystyczne „POZNAJ FORMĘ” skierowane do  młodzieży gimnazjalnej oraz młodzieży ponadgimnazjalnej.
Proponujemy warsztaty artystyczne rozwijające wrażliwość, wyobraźnię, umiejętności manualne i warsztatowe. Podczas warsztatów będzie można zapoznać się z techniką rzeźbiarską modelowania w glinie.
Uwzględnione zostanie doświadczenie poszczególnych uczestników w budowaniu formy, będzie można zrealizować prace o różnym stopniu trudności.

Powstałe podczas dwuetapowych warsztatów prace zostaną / po wysuszeniu / utrwalone poprzez wypalenie
w wysokiej temperaturze w piecu ceramicznym i będzie można je odebrać w późniejszym terminie.

1 etap w pierwszym tygodniu ferii
2 etap w drugim tygodniu ferii

Warsztaty fotograficzno-dźwiękowe „Fotokast”

20-23 stycznia 2014, godz. 10.00 – 13.00
Warsztaty adresowane są do młodzieży ponadgimnazjalnej oraz studentów.

Tutaj fotografia zostanie wzbogacona ścieżką dźwiękową. Nie będą to typowe filmy ale właśnie fotokasty. W jednym dziele będą konfrontowane oba media: obraz i dźwięk. Uczestnicy warsztatów będą pracować w nowo otwartej, pracowni CAT. Mile widziane, ale nie wymagane własne aparaty fotograficzne uczestników.

Na zajęcia zapisywać się można u specjalisty edukacji artystycznej Krzysztofa Tomasika dzwoniąc pod numer 515 089 686 lub na kt@baltic-gallery.art.pl

Warsztaty fotograficzne „Rayogramy”

Galeria Kameralna w Słupsku
27-30 stycznia 2014, godz. 10.00 – 13.00

Warsztaty adresowane są do młodzieży ponadgimnazjalnej oraz studentów.

Będziemy tworzyć sny, halucynacje, marzenia, absurdalne sceny i wydarzenia, które nigdy nie mogłyby się wydarzyć za pomocą przedmiotów codziennego użytku. Taką właśnie techniką tworzył  Man Ray, jeden z najważniejszych twórców surrealizmu. Oparta jest ona na fotografii tradycyjnej czyli ciemnia,  powiększalnik, papier, czerwona żarówka i dobra zabawa. Warsztaty będą trwały 4 dni przez 3 godziny dziennie. Materiały zapewnia galeria od uczestników wymagamy tylko uśmiechu i głowy pełnej twórczych pomysłów.  Warsztaty zakończy wernisaż.

 Na zajęcia zapisywać się można u specjalisty edukacji artystycznej Krzysztofa Tomasika dzwoniąc pod numer 515 089 686 lub na kt@baltic-gallery.art.pl

Liczba uczestników na każdy z warsztatów jest ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Szczegóły na stronie: http://edukacja.baltic-gallery.art.pl/

 

Udostępnij.