Taki napis pewnie wyświetla się w głowie niejednego faceta kiedy zostaje poproszony o poszukanie czegoś w torebce swojej kobiety. Taka torebka bowiem to  ląd nieodkryty, podręczny bar, lekarz, Biuro Informacji Niejawnych oraz zminimalizowany zakład kosmetyczny. W kilkunastu centymetrach kwadratowych musimy upchnąć wszystko, co umożliwi nam funkcjonowanie w razie jakiekolwiek katastrofy, czy inwazji obcych. 

Damska Torebka

Łatwiej jest chyba opisać czego w niej nie ma, niż co zawiera,  gdyż często poszukiwania opierają się na metodzie „na chybił trafił” i można przypadkiem znaleźć rzeczy o istnieniu których się nie wiedziało (bądź nie pamiętało). Mała, duża, kopertówka, worek, z przegródkami czy bez po otwarciu okazuje się studnią bez dna. Powód nieodebranego telefonu, spóźnienia na autobus, mobilny trójkąt bermudzki.

Oddaje najczęściej charakter swoich „nosicielek”, przykładowo jedna z moich koleżanek nosi ze sobą śrubokręt czy korkociąg a inna nie wyjdzie z domu bez  ludzika z klocków lego, takiego  „na szczęście”. Przedmioty standardowe to: chusteczki, zapasowe rajstopy, ulotki, które zbieramy nagminnie, bo głupio odmówić, darmowe długopisy-pamiątki, pęsety, pilniczki i tego typu broń białą, notesy, na pół zgniłe jabłka czy papierki po batonikach (bo prócz ulicy śmietnikowej w Centrum brak niestety koszy w innych miejscach)oraz bardzo popularni ostatnio zmechanizowani przyjaciele. Nigdy nie wiadomo w jakiej znajdziemy się sytuacji i jeśli pozostanie nam szukać ratunku we własnej torebce to musimy się do tego przygotować. Dlatego już dzisiaj, drogie panie, należy przejrzeć swoje podręczne sezamy i pozostawić w nich rzeczy niezbędne plus takie, których niezbędności z czasem sens dorobimy.

Zdarza się też tak, że szukając najzwyklejszych przedmiotów natykamy się na cudeńka-niespodzianki . I tak mi znajduję czasem  myszy, dzięki bogu nieżywe (nie z powodu nagłego zejścia z głodu czy uduszenia, torebka jest dość duża najczęściej), ale myszki zabawki, które podrzucił mi mój kot. Pewnie, żebym w pracy się nie zanudziła ;).

Jak to napisał kiedyś angielski dramatopisarz:

„Są rzeczy na niebie i na ziemi, o których się filozofom nie śniło.”

I damskie torebki z pewnością się do nich zaliczają.

 Kotka Na Szpilkach

Udostępnij.