12 stycznia 2014 roku obędzie się 22. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze będą zbierane na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. W całej Polsce 120 tys. wolontariuszy wyjdzie w niedzielę na ulice, aby kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasło 22. Finału WOŚP to: „Na ratunek”.

[youtube url=”http://www.youtube.com/watch?v=wUMapx7Cb5U” width=”560″ height=”315″]

serce-wospW naszym regionie obędzie się szereg imprez zachęcających do zbierania datków na rzecz orkiestry:

SŁUPSK

Kwesta uliczna odbywać się będzie w godzinach 10.00 – 16.00
(zbiórka wolontariuszy – 9.00 MCK al. 3 Maja 22)

Główne orkiestrowe granie w tym roku odbędzie się na Placu Zwycięstwa 14.00 – 20.00

W programie m.in.: Straż Pożarna na ratunek!, walki bokserskie – SKB Czarni, pokazy walk Bractwa Rycerskiego, Bałtycka Kronika Filmowa, artystyczne prezentacje słupskich placówek oświatowych, muzyczne i taneczne występy artystów z MDK-u, MCK-u, SOK-u, twórcze gry i zabawy bez prądu – Stowarzyszenie Inspiracje/Mroczna Strona kalafiora, wioska kuglarska, bębny afrykańskie – AnimacjaArt, licytacja gadżetów WOŚP i darów Słupszczan oraz szereg innych atrakcji.
Także: Patrycja Baczyńska, Studio Batuta Voices, Daria Zawiałow, a o 20.00 Pokaz Sztucznych Ogni: „ŚWIATEŁKO DO NIEBA”

Odbywać się też będzie wiele innych imprez – kliknij tutaj !

REDZIKOWO – gmina Słupsk

W ramach 22 WOŚP zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w turnieju bowlingowym w którym główna nagrodą będzie Złote Serduszko WOŚP. Wziąć udział może każdy 4 osobowy zespół po opłaceniu wpisowego 40 zł (dochód na WOŚP). Serduszko zdobędzie drużyna która uzyska najwięcej punktów. Turniej zaczyna się o 16.00. Zapisy pod nr tel. 883 355 131. (ilość miejsc ograniczona)

Oprócz turnieju o godz. 12.00 ruszy 2 Marsz Nordic Walking do Wieszyna „Policz się z cukrzycą” od godz. 15.00 w Parku Wodnym odbędą się pokazy nurkowania, pierwszej pomocy medycznej, występy artystyczne, będą pyszne domowe ciasta a o 20.00 „Światełko do nieba.”

Więcej o imprezach w Redzikowie – kliknij tutaj !

USTKA

Wolontariusze na orkiestrę w Ustce zbierają pieniążki od 9.00 do 16.00. W godzinach 12.00 – 15.00 odbędą się POKAZY SPRZĘTU BOJOWEGO SŁUŻB MUNDUROWYCH przed kapitanatem portu w Ustce, od 11.00 do 16.00 – można będzie przejechać się USTECKĄ CIUCHCIĄ start spod Domu Kultury. W tym roku symbolem orkiestry jest latarnia dlatego w godzinach 10.00 do  15.00 będzie można ZWIEDZIĆ LATARNIĘ MORSKĄ w Ustce za datek na orkiestrę, a HERBACIARNIA Państwa Nagórnych przez cały dzień zaprasza – dzienny utarg przeznaczony zostanie na WOŚP, od 18.00 odbędzie się KONCERT – Ustka dla WOŚP z występami lokalnych artystów. GŁÓWNA ORKIESTROWA SKARBONKA znajduje się w DOMU KULTURY przy ul. Kosynierów 19.

Nadmorskie granie w Ustce poznaj szczegóły – kliknij tutaj !

LĘBORK

Ponad 200 wolontariuszy w godz.  9.00-16.00 kwestować będzie na głównych ulicach Lęborka. Od godziny 12.00 w auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku przy ul. Marcinkowskiego 1 rozpocznie się impreza integracyjna, podczas której wystąpią dzieci i młodzież z lęborskich przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz placówek kulturalnych. Usłyszymy także miejscowe wokalistki oraz zespoły rockowe. Ok. godz. 18.00 odbędzie się losowanie fantów głównych. Ci wszyscy, którzy wcześniej nabyli los za 2 zł, będą mogli wylosować przy odrobinie szczęścia m.in. okna, rower, odkurzacz, sprzęt AGD oraz wiele innych atrakcji. Ok. godz. 19.00 wystąpi jeden z czołowych zespołów Polski grających muzykę reggae – TABU.

Więcej o imprezach orkiestrowych w Lęborku – kliknij tutaj !

ŁEBA

Kwesta uliczna w Łebie od godz. 11:00, o 13:00 na plaży A (okolice Hotelu Neptun) odbędzie się Wielkoorkiestrowa kąpiel Morsów Łebskich, a od 15 tej w Hali Sportowej w Łebie (ul. Tysiąclecia 11) koncert na którym wystąpią VIVO (Gimnazjum w Łebie), LITTLE TALKS (Gimnazjum w Łebie), Zespół Taneczny PRESTO (Gimnazjum w Łebie), Zespół Taneczny PRESTO II (Szkoła Podstawowa w Łebie), Zespół LUBA i WIKTOR i Wokalista Bartek Dębski. Wyjątkowe będą fanty na aukcji m.in. upominki Radia ZET, gadżety miasta Łeby, Szczyrk i Mikołajki, gadżety Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Certyfikat Morsa Łebskiego,vouchery pobytowe w Szczyrku i vouchery lokalnych przedsiębiorców.

Więcej o finale orkiestry w nadmorskiej Łebie – kliknij tutaj !

MIASTKO

Zbiórkę pieniędzy w Miastu rozpocznie się od godz.9.00. Nad bezpieczeństwem wolontariuszy czuwać będą policjanci i straż gminna. Od godz.14.30 na scenie MGOK w Miastu rozpocznie się orkiestrowe granie. Oprócz lokalnych zespołów i solistów, zagrają zespoły STEREO, ZGIEŁK, ONE FUTURE, o godz.20.00 – na Kaczym Dołku Światełko do Nieba. Ponadto w trakcie koncertu – licytacje i sprzedaż WOŚPowych Aniołów zrobionych przez dzieci. W ramach Miasteckiego Sztabu WOŚP zostanie rozegrany turniej piłki siatkowej na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miastku. Początek turnieju o godz.14.00.

Więcej o graniu WOŚP w Miastku – kliknij tutaj !

SŁAWNO

W Sławnie przygotowano wiele atrakcji, m.in. pokaz walk rycerskich, pokaz ratownictwa, bieg rodzinny „Bijących serc”, wioskę motocyklową, pokaz fajerwerków, występy rodzimych artystów, aukcje – m.in. kurs prawa jazdy kat. B sponsorowany przez Ośrodek Szkolenia Kierowców – Marzena i Piotr Burda, konkursy i zabawy dla dzieci i starszych. O 18.00 – wystąpi Monika Bernaś i zespół On – off, o 19.00 – występ zespołu 5S,o 20.05 – wjazd wielkiego tortu, a o 20.15 – występ gwiazdy wieczoru – Trzy Gitary.

Więcej o orkiestrze w Sławnie – kliknij tutaj !

DARŁOWO

W Darłowie ponad setka wolontariuszy będzie zbierała datki  na WOŚP. Darłowski Ośrodek Kultury zaprasza przy okazji WOŚP na: Wielki Finał 6. Edycji Odkrywamy Talenty, który odbędzie się w kinie „Bajka” w Darłowie, początek o godz. 17:00 . W programie oczywiście występy finalistów konkursu (Mind Out / Kacper Kołodziejczyk, Janusz „Raptus” Waściński / Daria Dydyna / Idalia Jaskólska – D.S.T – W Revoltade / Tomasz „Tikson” Wójcik / Crazy Crackers CREW / Natalia Ordak / Klaudia Witkowska & Diana Piotrowska / Darłowskie Studio Taneczno-Wokalne Revoltade / Celtiq / ENTER. Poza konkursem wystąpi ICM CREW i Bożena Trynda. Jak zwykle tak i teraz odbędą się licytacje orkiestrowe, i pokazy ratownictwa. W godzinach 10:00-14:00 będzie można też zwiedzać latarnie morską w Darłówku. Zamiast biletów mile widziane będą datki na WOŚP.

Więcej o darłowskiej orkiestrze – kliknij tutaj !

Udostępnij.