Radni miasta Słupska na najbliższej sesji, oprócz spraw ważnych, dla finansów miasta, będą się też zastanawiać czy Park Kultury i Wypoczynku nie nazwać imieniem Unii Europejskiej.

fot. Marcin Wirkus

Widok na Park Kultury i Wypoczynku z wieży zamku – fot. Marcin Wirkus

Aktualizacja (2013-12-30) – Radni na wniosek prezydenta nie głosowali nad tym projektem, został odłożony na nie wiadomo kiedy.

Wcześniej słupscy radni miejscy głosowali już nad zmianą nazwy parkowi, ponieważ radni z PiS próbowali nadać nazwę miejskiemu parkowi imienia Lecha i Marii Kaczyńskich. Było to w kwietniu 2010 roku, zaledwie w dwa tygodnie po katastrofie samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. Większość rajców stwierdziła wówczas, że jest jeszcze za wcześnie na taką decyzję i nie warto podejmować jej pod wpływem emocji.

Obecnie funkcjonująca nazwa „Park Kultury i Wypoczynku” w Słupsku jest nazwą przyjętą zwyczajowo i nie ma podstawy aktu prawa miejscowego.  Park Kultury i Wypoczynku to największy kompleks parkowy znajdujący się na terenie miasta
Słupska. Na terenie parku znajdują się rozległe tereny zielone, rekreacyjne, korty tenisowe oraz przystań kajakowa.

Wg inicjatorów akcji nadanie oficjalnego imienia Unii Europejskiej Parkowi Kultury i Wypoczynku pozwoli na tematyczne ożywienie działań na tym obszarze. Chcą wykorzystać okazję, ponieważ 1 maja 2014 roku Polska świętować będzie 10 lat członkostwa w Unii Europejskiej. Dzięki nazwaniu Parku Kultury i Wypoczynku imieniem Unii Europejskiej wśród społeczności lokalnej zwiększy się świadomość dotycząca funkcjonowania tej organizacji międzynarodowej.

[poll id=”11″]
Udostępnij.