Doczekaliśmy się ! SKM zrobiła prezent pasażerom – od dziś na torach – także w kierunku Słupska –  spotkać można pierwszą zmodernizowaną jednostkę EN57. Do wakacji trafi na tory 21 sztuk takich jednostek. Poniżej zamieszczamy zdjęcia które udało się nam zdobyć dzięki uprzejmości Pomorskiego Towarzystwa Miłośników Kolei Żelaznych.

źródło: SKM

źródło: SKM

W ramach modernizacji wykonanej przez firmę TS Opole zmienił się wystrój wnętrza wagonu, w tym siedzenia i laminaty, drzwi, instalacje w toaletach.  Zlikwidowano przedsionki przy drzwiach. W kabinie maszynisty pojawił się nowy pulpit i system napędowy. Zmodernizowana jednostka jest także  przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich

Historia modernizacji jest bardzo skomplikowana: najpierw miał je wykonywać sądecki NEWAG, potem wybrano jednak konsorcjum SKODA/TS OPOLE, które to wykonało 1 szt. taboru i… ogłosiło upadłość. Ta jednostka dziś wjedzie na tory, a modernizacje następnych 20 jednostek (złożonych z 3 wagonów) wykona PESA w swoim zakładzie w Mińsku Mazowieckim. Pozostałe jednostki trafią na linię do połowy 2014 roku. Na razie nie ma szans na nowy tabor – zmodernizowana jednostka to kilkudziesięcioletni skład.

Więcej o SKM pisaliśmy na naszej stronie:

Udostępnij.