W drugiej kolejce Tauron Basket Ligi Energa Czarni okazali się lepsi od Kotwicy Kołobrzeg. Słupszczanie są na razie bez porażki w tym sezonie.

Pierwsza połowa meczu nie zwiastowała zwycięstwa Czarnym. Grali słabo, mylili się i w rezultacie przegrali dwie pierwsze kwarty (22-18 i 14-12). Dopiero po przerwie zobaczyliśmy zupełnie inny zespół. Składne akcje nareszcie przynosiły skutek, a gosodarze nie potrafili zatrzymać nacierających Nowakowskiego i Wrighta, którzy zdobyli najwięcej punktów dla zespołu ze Słupska.

Kluczowa okazała się trzecia kwarta, w której Energa Czarni doszli gości i wyszli na prowadzenie. Nie dali sobie już go odebrać do końca spotkania. W czwartej kwarcie kontrolowali spotkanie, dobrze bronili i nie pozwolili gospodarzom na zdobywanie punktów. Utrzymywali bezpieczną przewagę ponad 10. punktów.

Kotwica Kołobrzeg – Energa Czarni Słupsk 62-77 (22-18 14-12 14-26 12-21)