Policjanci w Lęborku dają rowerzystom oświetlenie i kamizelki odblaskowe. Fot. policja Lębork

Policjanci w Lęborku dają rowerzystom oświetlenie i kamizelki odblaskowe. Fot. policja Lębork

Trwająca od dwóch tygodni akcja „Rowerzyści lepiej widoczni na drodze” przynosi widoczne efekty. Podczas kontroli już kilkudziesięciu rowerzystów otrzymało zestawy oświetlenia kamizelki odblaskowe.

Od dwóch tygodni policjanci lęborskiej drogówki prowadzą działania „Rowerzyści lepiej widoczni na drodze”. Podczas patroli policjanci na terenie miasta i gmin powiatu lęborskiego rozdają rowerzystom oświetlenie przednie i tylne oraz kamizelki odblaskowe, pouczając jednocześnie o prawidłowym wyposażeniu jednośladu oraz zakładaniu, szczególnie po zmroku kamizelki odblaskowej. Rowerzyści nie kryją zdziwienia otrzymanymi prezentami i deklarują ich używanie.

Policjanci zauważają już pierwsze efekty działań, coraz częściej w porze nocnej spotyka się w naszym powiecie prawidłowo oświetlone jednoślady oraz ich kierowców ubranych w kamizelki odblaskowe.

Lęborska policja działania „Rowerzyści lepiej widoczni na drodze” prowadzić będzie do końca jesieni. W odblaski oraz kamizelki wyposażane będą również najmłodsi rowerzyści ale też dzieci chodzące drogami gminnymi do szkoły, a to dzięki wsparciu Stowarzyszenia św. Krzysztofa z Wrocławia, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego ze Słupska i Stowarzyszenia Inter-Alia z Gdyni.

Przeprowadzenie takich działań było możliwe dzięki finansowemu wsparciu Starostwa Powiatowego, Urzędów Gmin Nowa Wieś Lęborska, Wicko i Cewice oraz Organizacji Pracodawcy Pomorza.

Udostępnij.