Marka piła ze znajomymi, a dziecko szukało jej na ulicy. Fot. sxc.hu

Marka piła ze znajomymi, a dziecko szukało jej na ulicy. Fot. sxc.hu

Na ulicy w Bytowie policjanci zauważyli 8 – letniego chłopca. Maluch był zdenerwowany i powiedział, że szuka swojej mamy. Kobieta zostawiła swojego syna samego w domu i poszła spotkać się ze znajomymi.
W niedzielę ok. godz. 3.30 kryminalni patrolujący Bytów zauważyli na ul. Gdańskiej płaczącego chłopca. Jak się okazało 8 – latek wyszedł z domu i szukał mamy. Maluch był roztrzęsiony. Policjanci pojechali z chłopcem do domu. W mieszkaniu nikogo nie było.
Policjanci próbowali odnaleźć matkę chłopca, niestety nie udało się. Chłopiec został przekazany pod opiekę sąsiadce, gdzie spędził resztę nocy.
Rano policjanci sprawdzili czy matka 8 – letniego chłopca wróciła do domu.  Jak ustalili mundurowi 42 – letnia mieszkanka Bytowa w nocy przebywała u znajomych. Kiedy policjanci sprawdzili jej stan trzeźwości okazało się, ze kobieta w organizmie ma ponad 1,6 promila alkoholu. Tym razem jej synem zaopiekował się wujek.
Policjanci wyjaśniają dlaczego 8 – latek został sam w domu bez opieki i czy jego zachowanie jego matki stworzyło dla niego zagrożenie. O sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich.

 

Udostępnij.