plakat-psp-A4_2013-393x550Wystarczy zrobić trochę większe zakupy i przekazać je wolontariuszom, którzy będą czekali na klientów sklepów spożywczych w okolicach kas. Lista sklepów, w których można wziąć udział w zbiórce znajduje się na stronie www.bankizywnosci.pl oraz www.podzielsieposilkiem.pl. To już piąta zbiórka żywności organizowana przez Bank Żywności w Słupsku w ramach programu Podziel się Posiłkiem. W tym roku w akcję zaangażowało się aż 800 wolontariuszy. Żywność będzie przez nas zbierana w Słupsku, Ustce, Lęborku, Kępicach, Wicku, Luzinie, Pucku i Władysławowie .

Zarówno sklepy, w których zbierana będzie żywność, jak i punkty zbiórek na terenie sklepów będą odpowiednio oznakowane, wolontariusze będą posiadali specjalne identyfikatory. Najbardziej potrzebne produkty, rekomendowane przez Banki Żywności, to: olej, płatki śniadaniowe, gotowe dania dla dzieci, przetwory owocowe i rybne.

Po zbiórce, produkty zostaną przekazane organizacjom, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci. Są wśród nich szkoły, świetlice, domy dziecka, towarzystwa przyjaciół dzieci oraz stowarzyszenia pomagające dzieciom i młodzieży.

Akcja ma charakter ogólnopolski i organizowana jest przez 31 Banków Żywności w partnerstwie z firmą Danone w 2 500 sklepów w całym kraju. W akcję zaangażowało się aż 35 tysięcy wolontariuszy w całej Polsce! Jest to 9 edycja ogólnopolskiej zbiórki żywności Podziel się Posiłkiem.

Skala problemu niedożywienia dzieci w Polsce
Według badania MillwardBrown, wykonanego na zlecenie Federacji Polskich Banków Żywności oraz firmy Danone (2013), skala problemu niedożywienia dzieci w Polsce jest wciąż znaczna i w przypadku tylko dzieci uczących się w szkołach podstawowych stanowi 7,4% Ogólnie w Polsce szacuje się, że w 40% klas szkół podstawowych jest co najmniej 1 niedożywione dziecko. W sumie 160tyś dzieci cierpi codziennie z powodu niedożywienia. Co więcej, wg badań 370tys dzieci nie odżywia się w sposób niezbędny dla ich prawidłowego rozwoju. Dzieci potrzebujące dożywiania mają problemy z nauką i gorzej sobie radzą w relacjach z rówieśnikami. Zbiórka Żywności to doskonała okazja, by pomóc takim dzieciom.

źródło: http://bzslupsk.pl/zbiorka-zywnosci-podziel-sie-posilkiem-juz-4-i-5-pazdziernika/

Udostępnij.