Od soboty wielkie utrudnienia na drodze do Łeby. Fot. sxc.hu

Od soboty wielkie utrudnienia na drodze do Łeby. Fot. sxc.hu

Z uwagi na przebudowę mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 214 (droga do Łeby) w miejscowości Białogarda, od soboty, 5 października, na tej trasie zostanie zmieniona organizacja ruchu. Na odcinku Lębork-Wicko poprowadzone będą objazdy.

Technologia robót wymaga całkowitego zamknięcia mostu dla pojazdów, dlatego od 5 października na drodze nr 214 będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu. Przewidywany czas utrudnień to około trzy miesiące.

Ruch samochodowy dla pojazdów ciężarowych od strony Lęborka i Kościerzyny będzie odbywał się drogą krajową nr 6 do Wejherowa oraz dalej drogami wojewódzkimi 218 do Krokowej i 213 do Wicka.

Objazd dla pojazdów o masie poniżej 3,5 t (samochody osobowe) będzie prowadził drogą powiatową od Pogorszewa do Maszewka, a następnie drogą wojewódzką nr  213 do Wicka. Mieszkańcy miejscowości Gęś mogą skorzystać z drogi powiatowej do Łebienia, a następnie drogi powiatowej do Maszewka i dalej drogi wojewódzkiej nr 213 do Wicka.

Objazdy będą obowiązywać dla obu kierunków jazdy!
Komunikacja zbiorowa będzie prowadzona trasą objazdu. Część pojazdów będzie się poruszała po drodze wojewódzkiej 214 od Wicka do Białogardy i od Lęborka do Białogardy. W celu kontynuacji podróży pasażerowie będą przechodzić pieszo przez tymczasową kładkę do autobusu czekającego po drugiej stronie mostu.

Dla ruchu pieszego przewidziano budowę tymczasowej kładki poza placem budowy.

W ramach przebudowy mostu w Białogardzie zostaną wykonane następujące prace: rozbiórka sklepienia i ścian czołowych mostu, przebudowa mostu na przepust przy wykorzystaniu konstrukcji z blach falistych, odtworzenie nawierzchni drogowej nad obiektem z zapewnieniem miejsca na ciąg pieszo-rowerowy, wykonanie barier energochłonnych, umocnienie koryta rzeki wewnątrz przepustu na wlocie i wylocie, umocnienie linii brzegowej, profilowanie i makroniwelacja terenu wokół obiektu.

Udostępnij.