Policjanci przestrzelili koła uciekającego samochodu. Fot. KWP Gdańsk

Policjanci przestrzelili koła uciekającego samochodu. Fot. KWP Gdańsk

Policjanci zatrzymali w piątek 35-letniego mieszkańca Gdańska, który uciekał przed policją skradzionym samochodem. Zatrzymał się dopiero, gdy funkcjonariusze przestrzelili w samochodzie, którym uciekał oponę. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. 
W piątek, 4 paźziernika o godzinie 12.20 policjanci z drogówki w Tczewie pełniący służbę na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Swarożyn usiłowali zatrzymać do kontroli samochód dostawczy VW T-5 na niemieckich numerach rejestracyjnych. Powodem kontroli było przekroczenie przez kierowcę dozwolonej prędkości.
Gdy jeden z funkcjonariuszy dał znak do zatrzymania, kierowca auta przyspieszył i prawie potrącił policjanta.  Mundurowi natychmiast podjęli pościg za uciekającym autem dając w czasie jazdy wielokrotnie sygnały, aby kierowca się zatrzymał. Gdy mężczyzna nie reagował i jadąc z dużą prędkością stwarzał zagrożenie dla innych użytkowników drogi funkcjonariusze przestrzelili mu oponę.  Dopiero to zmusiło go do zatrzymania.
Kierowcą VW okazał się 35-letni mieszkaniec Gdańska. Mundurowi ustalili, że kierowane przez niego auto wczoraj w nocy zostało skradzione na terenie Niemiec.

Teraz 35-latek usłyszy zarzuty. Za tego typu przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij.