Droga Rowerowa Gabino

Zakończyły się prace drogowe przy budowie asfaltowego ciągu pieszo rowerowego położonego na terenie Głobina. Niestety, piękna asfaltowa droga kończy się na granicy miasta Słupsk czyli przy  Gumie Pomorskiej, zaraz za mostkiem na rzece Glaźnej. Do miasta piesi i rowerzyści muszą chodzić wąskim  poboczem  ruchliwej drogi wojewódzkiej nr 210 aż do ronda Grzmota Skotnickiego (przy CASTORAMIE) gdzie dopiero zaczynają się chodniki i droga rowerowa.

Droga rowerowa jest szeroka na 2,5 m o nawierzchni asfaltowej,  biegnie wzdłuż drogi wojewódzkiej 210 od skrzyżowania w Głobinie z drogą w kierunku Krępy i Kusowa (przy stacji BLISKA) do tablicy SŁUPSK położonej przy zabudowaniach GUMY POMORSKIEJ.  Mimo problemów własnościowych inwestycja została zakończona. Wykonawca byłą firma FURGAS, jej koszt wyniósł 517 tys. zł z czego 270 tyś pochodziło z dofinansowania UE.

Piękna droga rowerowa, jednak niezrozumiałe i bez sensu jest zastosowanie kostki betonowej na wjazdach na posesje i drogi polne, to niebezpieczne, droższe i niepotrzebne rozwiązanie. – mówi Dawid Pękała ze Stowarzyszenia Freeriders, członek Zespołu Rowerowego w słupskim ratuszu. Poza tym to wzorcowa droga rowerowa! W Słupsku możemy o takiej tylko pomarzyć – mówi Dawid. Szkoda że by  wygodnie pojeździć po bezpiecznych drogach musimy jechać za miasto – czy to do Bierkowa, czy do Głobina. Z drogi mogą też korzystać rolkarze.

Udostępnij.