po-start-kamp-referendum

Platforma Obywatelska startuje dziś oficjalnie z kampanią referendalną. Na razie partia przygotowała Apel do Słupszczan, stronę internetową, pojawiły się banerki na płotkach. Chce także spotkać się z mieszkańcami Słupska, ale nie chce spotykać się z Maciejem Kobylińskim.

[youtube url=”http://www.youtube.com/watch?v=iZMBWJ2mMFg” width=”560″ height=”315″]

Słupska Platforma opublikowała na specjalnej stronie poświęconej referendum – www.zmien.slupsk.pl – następujący apel

[quote]

Słupsk, dn. 30 września 2013 r.

Apel Koła Miejskiego Platformy Obywatelskiej do mieszkańców Słupska

27 października odbędzie się referendum w sprawie odwołania Macieja Kobylińskiego ze stanowiska prezydenta miasta. Zwracamy się z apelem do wszystkich słupszczanek i słupszczan o udział w nim i uwolnienie miasta spod „rządów” Macieja Kobylińskiego.

Kolejne miesiące udowadniają, że Maciej Kobyliński stracił zdolność do skutecznego kierowania miastem. Złe wykonanie budżetu za 2012 rok, potwierdzone uchwałą Rady Miejskiej, było bezpośrednią przyczyną referendum. Platforma Obywatelska w Słupsku popiera decyzję radnych, bo każdy kolejny tydzień przynosi nowe fakty, potwierdzające konieczność takiej zmiany.

Prezydent Maciej Kobyliński swoimi obecnymi działaniami doprowadza do ruiny miejskie finanse. Od kilkunastu miesięcy nie jest w stanie zakończyć największej miejskiej inwestycji. Konfliktuje się ze wszystkimi, którzy proponują inne pomysły i rozwiązania.

Słupsk potrzebuje mądrego zarządzania. Potrzebujemy władz, które zamiast śnić o potędze, obiecywać nierealne inwestycje, zajmą się z codziennymi sprawami mieszkańców. Tworzenie miejsc pracy, wspieranie przedsiębiorców, nowe żłobki, remonty szkół i dróg, nowe miejsca parkingowe, budowa ścieżek rowerowych – to powinny być priorytety miasta.

Działania Macieja Kobylińskiego pokazują, że już dawno oderwał się on od rzeczywistości, a Słupsk stał się dla niego miejscem realizowania wybujałych ambicji i toczenia wojny ze wszystkimi.

Słupsk jest na czwartym miejscu pod względem zadłużenia wśród wszystkich miast na prawach powiatu. Jeżeli nie chcemy płacić większych podatków, drastycznie ograniczać wydatków na najbardziej potrzebne dziedziny życia – musimy wspólnie wziąć odpowiedzialność za nasze miasto.

Apelujemy – Idź na referendum, zmień Słupsk!

Członkowie Koła Miejskiego Platformy Obywatelskiej w Słupsku

[/quote]

Partia zawiesiła też na mieście banery (no może banerki) zachęcające do pójścia na referendum.

po-start-kamp-referendum-ba

 

Udostępnij.