Kłusownik po raz kolejny został zatrzymany przez policję. Fot. KMP Słupsk

Kłusownik po raz kolejny został zatrzymany przez policję. Fot. KMP Słupsk

Policjanci ze Słupska zatrzymali 57-letniego kłusownika, który za pomocą wnyk łapał zwierzynę leśną. Na jego posesji znaleźli mięso sarny i narzędzia służące do kłusownictwa.

Do policjantów z komisariatu II w Słupsku zaczęły docierać informacje o kłusownikach zakładających wnyki na zwierzynę leśną w gminie Słupsk. Śledczy natrafili na trop mężczyzny, który mógł mieć związek z tym procederem. Kryminalni weszli na teren obserwowanej posesji. Tam w trakcie przeszukania znaleźli narzędzia służące do kłusownictwa-wnyki oraz nielegalnie upolowaną tuszę sarny.

Mięso było już poporcjowane i ukryte w lodówce.  Zatrzymany 57- letni właściciel posesji był już wcześniej aresztowany i karany za kłusownictwo. Podczas przeszukania, mężczyzna wskazał policjantom sześć miejsc gdzie w lesie założył kolejne wnyki. Zabezpieczone przez policjantów narzędzia będą teraz stanowiły dowód w sprawie przed sądem. Zwierzę, które wpadnie we wnyki nie jest w stanie samo się oswobodzić i umiera w mękach.

Za kłusownictwo oraz posiadanie narzędzi do kłusownictwa zatrzymanemu 57-latkowi  grozi kara nawet do lat 5 pozbawienia wolności.
Udostępnij.

Komentarze są niedostępne.